Uzun Süre Hareketsiz Kalan Bitcoin Balinasından Büyük Transfer!

Blockchain izleme şirketi PeckShield, yaklaşık 2.100 BTC’lik bir miktarın, yaklaşık 56,3 milyon dolar değerinde, uzun bir süre hareketsiz kalan bir Bitcoin adresinde hareketlendiğini bildirdi. İlgili adres, 19 Ekim 2017 tarihinde, yaklaşık 11,8 milyon dolar karşılığında bu Bitcoin miktarını almıştı.

Bu türden büyük hareketler, zaten hassas olan kripto piyasasında genellikle belirsizlik yaratmaktadır. Bu olay, Satoshi dönemine ait bir Bitcoin adresinin 13 yılın ardından aktif hale gelmesi gibi, son dönemde meydana gelen benzer durumlarla paralellik gösteriyor. Uzun bir süre boyunca hareket görmeyen Bitcoin adreslerinin aktif hale gelmesi, adres sahiplerinin mevcut Bitcoin değerlenmesinden faydalanmak istemesiyle ilişkilendirilebilir.

2017’deki bakiyesinin değeri 11,8 milyon dolar iken, şu anki değerinin 56,3 milyon dolara yükselmesi, sahibi için önemli bir kazanç anlamına geliyor. Diğer taraftan, bu tür hareketlerin bazen fonların karıştırıcılar gibi gizlilik araçları ile “temizlenmek” istenmesiyle de ilişkili olduğu düşünülüyor.

Finansal piyasaların son durumuna baktığımızda, Bitcoin şu anda yaklaşık 27.189 $ seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum, BNB ve XRP gibi kripto paralar, genel sıralamada Bitcoin’i takip ediyor. Piyasa, son haftada olumlu bir performans sergiledi, ancak bu tür uykuda olan adreslerin tekrar aktif hale gelmesi, piyasadaki bu hareketlenmenin nedenlerinden biri olabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Satın Almak İçin Şu An Doğru Zaman mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu