Veriler Ethereum (ETH) İçin Olası Bir Fiyat Artışına İşaret Ediyor

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), mevcut piyasa düşüşü sırasında güçlü bir düzeltmeyle karşı karşıya kaldı. Ethereum 2.000 $ seviyesinde gezinmeye devam ederken, zincir içi veriler yakın vadede olası bir fiyat artışına işaret ediyor.

Zincir içi veri sağlayıcısı Santiment, Ethereum gaz ücretinin on ayın en düşük seviyesi olan 2.54 dolara düştüğünü bildirdi:

Ethereum’un ortalama ücretleri aşırı derecede düşük, tüccarlara şu anda işlem başına sadece 2,54 dolara mal oluyor. Bu, Temmuz ayından bu yana en düşük $ETH maliyet seviyesi. Tarihsel olarak (ancak hiçbir şekilde otomatik olarak değil), ortalama işlemler 5 doların altına düştükten sonra $ETH fiyatları yükselir.

Biriktirme Aşamasında Eter (ETH)

Zincir üstü veriler, Ethereum’un son zamanlarda güçlü bir birikim altında olduğunu gösteriyor. Cüzdanlarında 10 bin ila 100 bin ETH arasında herhangi bir yerde tutan balina adres grubu, Mart ayındaki 28.3 milyon ETH’den bugüne kadar 29.0 milyon ETH’ye yükseldi.

Bu, balinaların yaklaşık 1,4 milyar dolar değerinde 700 binden fazla ETH satın aldığı anlamına geliyor. Bu balina adresleri şu anda toplam ETH arzının yaklaşık dörtte birini elinde tutuyor.

Veriler Ethereum (ETH) İçin Olası Bir Fiyat Artışına İşaret Ediyor 2
Kaynak: IntoTheBlock

Yukarıdaki görüntüden, her fiyat düşüşünde biriken balinaların artışı açıkça görünüyor. Ancak balinalarla birlikte Ethereum perakende yatırımcıları da eşit şekilde katıldı. 1 ila 10 ETH arasında herhangi bir miktarda ETH tutan Ethereum adresleri bu dönemde önemli ölçüde büyüdü.

Son bir buçuk ayda, 1 ila 10 ETH arasında tutan ETH balina adresleri 1,14 milyon adresten 1,19 milyon adrese yükseldi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum, Yeni Bir Önemli Dönüm Noktasına Ulaştı
Veriler Ethereum (ETH) İçin Olası Bir Fiyat Artışına İşaret Ediyor 3
Kaynak: IntoTheBlock

Endüstri uzmanları, son fiyat düşüşünden sonra kripto pazarında bir rahatlama rallisi olabileceğini öne sürüyorlar. Ethereum günlük kapanış bazında 2.000 doların üzerinde kalmayı başarırsa, ETH fiyatı 2.300 dolarlık hemen fiyat hedeflerine ulaşabilir.

Bununla birlikte, yardım rallisi daha geniş bir piyasanın yukarı yönlü desteğiyle devam ederse, ETH fiyatı 3.000 dolara veya buna daha yakın bir seviyeye yükselebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu