Verilere Göre Yatırımcılar Ethereum (ETH) Satın Almak İçin Acele Ediyor

Glassnode tarafından sunulan yeni verilere göre, kripto yatırımcıları mevcut piyasa düşüşünde Ethereum satın almak için acele ediyor. ETH fiyatının ortalama 1.200 dolara düşmesiyle, 0,01 ETH’den fazla tutan sıfır olmayan cüzdan ve cüzdan sayısı sırasıyla 83.595.439 ve 23.432.551 adresle tarihi zirvelere ulaştı. İncelenen iki grup arasındaki adres sayısındaki bu boşluk göz önüne alındığında, Ethereum’un küçük kripto yatırımcıları arasında oldukça talep gören bir varlık olduğu ifade edilebilir.

Ethereum Sıfırdan Farklı Adreslerin Sayısı az önce 83.595.439 ATH’ye ulaştı

Glassnode

Bununla birlikte, başka bir kripto-analitik ajansı Santiment’e göre, aynı anda ETH, Nisan 2022’den bu yana en yüksek kar alma oranını elde ediyor ve bu bize küçük cüzdanlar aktif olarak Ethereum satın alırken, daha büyük birinin pozisyonlarını karlı bir şekilde sabitlediğini söyleyebilir.

Santiment, ETH pozisyonlarından elde edilen büyük kâra paralel olarak, borsalara taşınan yaklaşık 220.000 ETH gibi büyük miktarda token görüyor. Ajansa göre bu, Ağustos 2021’den bu yana en büyük günlük Ethereum girişini temsil ediyor.

Bu nedenle, büyük pozisyonlara sahip birinin son günlerde sürekli olarak kârları sabitlediği ve borsalara daha fazla ETH sağladığı, küçük cüzdanların ise aktif olarak bu arzı satın aldığı varsayılabilir. Böylesine değişken bir piyasada alımlarda dikkatli olunması tavsiyesinin yanı sıra, büyük oyuncuların Ethereum cüzdanlarını geri yükleyeceği fiyat seviyelerini de düşünmekte fayda var.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Vitalik Buterin, Merge ve Ethereum Madencilerini Ele Aldı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu