Ethereum Vakfı'nın Araştırmacısı Federal Yasa İhlaliyle Suçlandı - BTC MAGAZİN

Ethereum Vakfı’nın Araştırmacısı Federal Yasa İhlaliyle Suçlandı

FBI tarafından Kuzey Kore’ye seyahat ettiği ve Pyongyang’da bir konferansa katıldığı için tutuklanan Ethereum Vakfı Araştırmacısı Virgil Griffith, şimdi “Uluslararası Acil Ekonomik Güçler Yasasını ihlal etmek için komplo  kurmakla”  suçlandı.

Son gelişme ilk olarak yerel basın tarafından  8 Ocak’ta yayınlandı.

Griffith, Pyongyang Blockchain ve Cryptocurrency Konferansı’na katıldığı ve konferansta konuşma yaptığı için 28 Kasım’da Los Angeles Uluslararası Havaalanı’nda tutuklandı. Griffith’in konferansa katılımı, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın izni bulunmadığından ABD kararnamesini ihlal ediyordu.

ABD’li Avukat Geoffrey S. Berman tarafından yayınlanan resmi açıklamada ,Griffith’in  “ABD’nin önde gelen rakiplerinden” biri olan Kuzey Kore’nin, vergilerden blok zincir ve kripto para birimleriyle kurtulmasına yardımcı olduğu iddia edildi. Griffith’in “Uluslararası Acil Durum Ekonomik Güçleri Yasası [IEEPA]” nı ihlal ettiği için 26 Aralık’ta kefaletle serbest bırakılmasının reddedildiği bildirildi:

“Henüz kefalet koşullarını yerine getirmedi. Halen ortak imzacılarının onayını ve mülklerin teminatının gönderilmesini bekliyor. ”

Ethereum Vakfı, Griffith’in seyahatinin tamamen kişisel olduğunu iddia ederek, bütün tartışmalarla arasına mesafe koydu. Ethereum Vakfı, yakın zamanda aynı konuda bir açıklamada bulundu:

“Vakıf, Virgil Griffith aleyhine açılan son suçlamaların farkında. Vakfın Adalet Bakanlığı’nın dosyalamasında belirtilen etkinliklerde herhangi bir düzeyde temsil edilmediğini ve Vakfın kişisel bir konu olan bu tür seyahatleri ne onayladığını, ne de desteklediğini doğrulayabiliriz. ”

Diğer yandan Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Griffith’i özgür kılmak isteyen bir dilekçe imzaladığını iddia ederek Griffith’i savundu.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu