Visa, Ethereum Teknolojisiyle Kripto Ödemelerinin Geleceğini Güçlendiriyor!


Ödeme devi Visa, dijital varlık ödemelerini keşfetmeye ve sorunsuz kripto para entegrasyonu ve dijital işlem deneyimlerini sağlamak için yenilikçi teknolojileri incelemeye devam ediyor.

Kendi saklama cüzdanları için güvenli otomatik tekrarlayan ödemeleri etkinleştirmek için Hesap Soyutlama’yı inceledikten sonra, Visa Ethereum üzerinde Hesap Soyutlama kullanarak gas ücretlerinin nasıl yeniden tasarlanabileceğini araştırıyor.

Visa, Kripto Ödemeler İçin Ethereum Üzerinde Hesap Soyutlamasını İnceliyor

Yakın zamanda yayımlanan “Hesap Soyutlama ile Dijital İşlemleri Yeniden Düşünmek” adlı bir makaleye göre, Visa Ethereum hesap soyutlamasını ve ERC-4337 önerisini dijital ödemeler için araştırıyor.

Visa, Ethereum üzerinde gas ücretlerini yeniden tasarlamak ve kullanıcı kolaylığını artırmak amacıyla Ethereum Goerli test ağına iki takım Paymaster sözleşmesi yayınladı. ERC-4337, bir sahibin doğrudan akıllı sözleşme hesaplarına sahip olabilmesini sağlar. Hesap Soyutlama ve Ethereum Sanal Makinesi uyumluluğu, son kullanıcılar için daha fazla avantaj sunar.

Visa’nın kripto birimlerden sorumlu başkanı Guy Sheffield, Ethereum test ağındaki ilk Paymaster akıllı sözleşmesinin dağıtımını paylaştı.

Blockchain uzmanı Cygaar, Visa ekibinin ETH/ERC20 token (L110) değişim oranını önce hesaplayan ve ardından o miktarda ERC20 tokenini kendisine transfer eden bir paymaster sözleşmesi oluşturduğunu belirtti. Bir sonraki deneyde, kullanıcı işlemleri için gas ücretlerini tamamen karşılayan bir paymaster sözleşmesi kuruldu.

Ethereum‘un kurucu ortağı Vitalik Buterin, gaz ücretleri ve Hesap Soyutlama konusunda “her zaman istediğimiz bir şey” olduğunu ve bunun “uzun süredir Ethereum geliştirici topluluğunun hayali” olduğunu belirtti.

Vitalik Buterin, kripto yatırımcıların sosyal kurtarma cüzdanlarını ve çoklu imza cüzdanlarını kullanarak kendi kendilerine kripto varlıklarını saklamalarını önerdi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Vitalik Buterin'in Ethereum Transferleri Piyasa Spekülasyonlarına Neden Oluyor

ERC-4337 hesap soyutlama ve Soul Wallet gibi yaklaşan akıllı sözleşme cüzdanlarıyla cüzdan güvenliği artacaktır. Vitalik Buterin, sıcak cüzdanlar için sosyal kurtarmayı ve bir kişi veya kuruluşun birikimlerini saklayan soğuk cüzdanlar için çoklu imzayı öneriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu