Visa, Kripto Para Borsası FTX ile İş Birliği Yaptı

Ödeme devi Visa, küresel borsa FTX ile işbirliği yaptı ve şimdi Latin Amerika, Asya ve Avrupa’ya odaklanan 40 ülkede banka kartları sunacak. Kartlar ABD’de zaten mevcut ve kullanıcıların FTX hesaplarına bağlı.

Yeni kartın ana satış noktası, genellikle yüksek ücretlerle takip edilen sancılı bir dönüşüm sürecinden geçmeden varlıkları satabilme yeteneğidir. Varlıkları bir borsadan çıkarmadan, yatırımcılar herhangi bir ek ücret ödemeyecek ve işlemlerin gerçekleşmesini bekleme sürecinden geçmeyecektir.

Ödeme devi tarafından yapılan hamle, mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında alışılmadık görünüyordu. Visa’nın CFO’su, bazı varlıklar düşse de, kriptoya sürekli ilgi gördüklerini ve uzun vadede buraya odaklandıklarını belirtti.

Ortaklık, Bitcoin‘in 20.000 dolarlık fiyat eşiğinin zar zor üzerinde kalmaya çalıştığı ve Kasım ayından bu yana değerinin neredeyse %60’ını kaybettiği bir zamanda duyuruldu.

Son birkaç ayda Visa, kripto ile ilgili şirketlerle aktif olarak ortaklık kuruyor. Şirket, FTX rakibi Coinbase ve Binance‘e katılarak, sektörün ilk üçünde yer alan her borsa ile ortak olan birkaç şirketten biri oldu. Piyasada NFT‘lerin yükselişi sırasında Visa, bankaların ve tüccarların kripto ile ilgili hizmetler sunmasına izin vermek için Bakkt ile ortaklık kurdu.

FTX CEO’su, başlangıçta Visa‘ya benzer bankaları ve ödeme şirketlerini dolaşmak için tasarlanan Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin amacını göz önünde bulundurarak tüm ortaklıktaki ironiyi fark etti. Ancak geleneksel finans şirketlerinin yeni teknolojiye sebepsiz yere karşı çıkmak yerine onu benimsemesinden mutlu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Coinbase, 500 Milyon Dolarlık Kripto Satın Alacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu