Vitalik Buterin: Ethereum 10 Yıl İçinde Kripto Alanını Dönüştürecek!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin Pazartesi günü, önümüzdeki 10 yılın Ethereum‘u (ETH) ve tüm kripto endüstrisini dönüştüreceğini söyledi. Merge, ölçeklendirme ve iyileştirilmiş verimlilik nedeniyle işlem ücretleri 0,05 doların altına düşeceği için kripto ödemelerinin benimsenmesini ve yeni kullanım durumlarını zorlayacak.

Merge, Kripto Ödemelerini ve Kullanışlılığını Geri Getirecek: Vitalik Buterin

8 Ağustos’taki Kore Blockchain Haftası 2022 konferansı sırasında Vitalik Buterin, Merge güncellemesinin kripto ödemelerini ve 2018’den sonra azalan diğer blockchain ve kripto faydalarını geri getireceğini iddia etti. Buterin’e göre, Merge, önümüzdeki 10 yılda Ethereum’u ve kripto alanını değiştirecek.

Merge ile PoW’dan PoS konsensüsüne geçiş, işlemler için gaz ücretlerini önemli ölçüde azaltacaktır. Ayrıca, Surge ve Verge aşamaları altında Layer-2 Zk-toplamaları ile ölçeklendirme ve Verkle ile blok zinciri sıkıştırması, gelecekte kripto ödemelerini ve diğer kullanım durumlarını getirecektir.

“Ölçeklendirme teknolojisine sahip olduğumuzda, kripto ödemelerini tekrar ana akım haline getirmeye çalışmak gerçekten mümkün hale geliyor. Gelecekte, toplamalarla, verimlilikteki tüm iyileştirmelerle birlikte işlem maliyetleri 0,05 ABD Dolarına, hatta 0,2 sente kadar düşebilir.”

Vitalik Buterin, birçok kripto uygulamasının teoride umut verici olduğuna inanıyor, ancak bugün pratik olarak mümkün değil. Ancak, Merge potansiyel olarak bu uygulamaları mümkün kılacaktır.

Ayrıca, Surge, Verge, Purge ve Splurge yükseltmeleri ile ekip ayrıca Ethereum’u gelecekte kuantum hesaplama saldırılarından korumayı planlıyor.

Ayrıca Vitalik Buterin, Ethereum Classic’e geçen Ethereum madencilerinin Merge’i etkilemesinin olası olmadığını söyledi. Merge’ten sonra, Ethereum’un (ETH) fiyatlandırılması, temizleme aşaması nedeniyle hem piyasa hem de psikolojik açıdan en az 6-8 ay sürecektir.

Ethereum (ETH) Fiyat Rallisi

Topluluğun Merge konusundaki iyimserliği nedeniyle Ethereum (ETH) fiyatı hızla yükseldi. Yükselen ivmenin tadını çıkarmasına rağmen, piyasa rallisi, bir ayı piyasası rallisi nedeniyle kısa ömürlü görünüyor.

Son 24 saatte, ETH fiyatı %5’in üzerinde yükseldi ve mevcut fiyat, 1500$ psikolojik seviyesinin oldukça üzerinde 1797$’da bulunuyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ronin Hack Olayı ile İlgili Adres Büyük Ethereum Transferi Gerçekleştiriyor

Merge’ten sonra Ethereum fiyatına ilişkin topluluk tepkileri karışıklılığını sürdürüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu