Vitalik Buterin, Ethereum'a En İyi Alternatifi Sordu - BTC MAGAZİN

Vitalik Buterin, Ethereum’a En İyi Alternatifi Sordu

Rus-Kanadalı programcı Vitalik Buterin, Ethereum topluluğunun hangi kripto para birimini en uygun alternatif olarak gördüğünü belirlemek için Twitter’da paylaşımda bulundu.

3,1 milyon takipçisine, ETH dışında hangi para biriminin bundan 13 yıl sonra büyük olasılıkla önde gelen ödeme ve değer saklama aracı olacağını sordu.

401.000’den fazla oyla Bitcoin, Buterin’in ilk anketinde lider konumda. Kısa bir süre en üstte göründükten sonra Cardano, oyların %29,4’ünü alarak ikinci sırada yer aldı. Son zamanlarda en iyi “Ethereum katili” olarak ortaya çıkan Solana, üçüncü sırada (%14). Ankete katılanların yalnızca %7’si ABD dolarının 2035’te dünyanın önde gelen para birimi olmaya devam edeceğini tahmin edecek kadar makuldü.

147.000’den fazla oy alan ayrı bir ankette, oyların %39’unu alarak Binance Coin önde. Tron ikinci sırada, ardından Neo geliyor.

Birçok topluluk, Buterin’e yanıt olarak kendi projelerini şillemeye başladı. Dogecoin’in kurucu ortağı da yorumlarda meme parasını kullandı. 

Ethereum geçen yıl yıldız getirisi sağlarken, JPMorgan’dan Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere bazı analistler, ölçekleme sorunları nedeniyle bu yıl pazar payını kaybetmeye devam edebileceğini iddia ediyor.

Buterin, Twitter etkinliğine dayanarak kendini küçümseyen bir ruh hali içindeydi. Ethereum kurucu ortağı kısa süre önce Twitter kullanıcılarından kendisine karşı en çılgın eleştiri örneklerini göndermelerini istedi. Milyarder, bir zamanlar nasıl “uzaylı bir çatlak” olarak adlandırıldığını hatırladı.

Kullanıcılar ayrıca en popüler memleri Buterin ile paylaşmaya başladı.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu