Winklevoss İkizleri Büyük Bir Sınavdan Geçti - BTC MAGAZİN

Winklevoss İkizleri Büyük Bir Sınavdan Geçti

Winklevoss ikizleri tarafından işletilen New York merkezli kripto para borsası Gemini, bugün Deloitte & Touche LLP tarafından yapılan SOC 2 – Hizmet Organizasyonları için SOC 1. Tip sınavını tamamladığını duyurdu.

Borsa artık bu sınavı geçen dünyanın ilk kripto para borsası oldu.

Gemini’nin risk yöneticisi Yusuf Hussain, Gemini’nin SOC 2 incelemesiyle ilgili bloğunda duyuru yaptı.

“Aylarca hazırlık ve derinlemesine bir dış inceleme sonrasında, Gemini’nin SOC 2 Tip 1 sınavını başarıyla tamamladığını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu, Gemini’yi, müşteri verilerinin ve fonların korunmasındaki güvenlik uyumluluğunu gösteren ilk kripto para birimi takas ve depolama sorumlusu yapıyor. ”

Hussain, kullanıcılara dijital para birimlerini satın almak, satmak ve depolamak için güvenli bir platform sağlamanın Gemini’nin önceliği olduğunu ve paranın geleceğini inşa etme misyonlarını yerine getirmelerine yardımcı olduğunu belirtti.

SOC 2 incelemeleri, şirketin güvenlikle uyumlu olduğunu göstermek için geleneksel finans ve teknoloji sektörlerinde uygulanan endüstri standartıdır.

Gemini’nin, kullanıcıların Gemini’nin sıcak cüzdanlarında tuttuğu varlıkları kapsayan dijital bir varlık sigortası teklifi zaten var. Bu, borsanın FDIC “doğrudan geçişli” depozito sigortasını, kullanıcıların fiilen fonlarının kapsadığı sigortasını tamamlar.

Şimdi bu mevcut sigortalarla birleştirilmiş yeni SOC 2 incelemesi, Gemini’nin kullanıcılarının korunmalarını artırıyor.

Hussain bunu platformun “önce güvenlik” zihniyetinin bir parçası olarak nitelendirdi ve Deloitte’in şirketin güvenlik kontrollerinin tasarımını ve uygulamasını bağımsız olarak değerlendirdiğini belirtti.

Şirketin altyapısı, takas uygulaması, müşteri veritabanı ve kurumsal sınıf kripto depolama sistemleri, Amerikan Sertifikalı Mali Müşavirler Enstitüsü (AICPA) tarafından belirlenen standartları ve güven hizmetleri kriterlerini karşılamak için gözden geçirildi.

Hussain ayrıca, kullanıcıların kripto borsalarından ve güvenlik görevlilerinden talep etmeleri gereken uyumluluk standardı olduğunu da belirtti.

Gemini, bu yıl ayrıca müşterilere güvenlik önlemleri hakkında ek güvence sağlamak için SOC 2 Tip 2 incelemesini de almaya çalışacak.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu