X Platformunda Dogecoin Ödemeleri: DOGE Topluluğunun Coşkusu Artıyor, İşte Nedeni

MyDoge kripto para cüzdanının hesabından paylaşılan bir tweet, DOGE topluluğunu heyecanlandırdı. Tweet, DOGE ödemelerinin X sosyal medya platformunda gelecekte desteklenip desteklenmemesi gerektiği konusunda bir anket yayınladı.

“Sizce Dogecoin ödemelerini bir gün desteklemeli mi?” şeklindeki soru, DOGE topluluğundan oldukça olumlu ve coşkulu tepkiler aldı. Bu, topluluğun hâlâ en sevdikleri meme kripto para biriminin X platformunda bahşiş ve mikro ödemeleri güçlendireceğine olan inancını gösteriyor.

Elon Musk, bu yıl X Payments özelliğini kullanıma sunabilmek için ABD’nin yeni eyaletlerinde lisansları güvence altına almak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Illinois, Oregon ve New Mexico’da alınan ödeme işleme lisansları, DOGE topluluğunun X’te DOGE entegrasyonuna yönelik iyimserliğini pekiştiriyor. Uzmanlar, DOGE’un X’teki tek ödeme seçeneği olmasa da, platformdaki ödeme seçeneklerinden biri olabileceğini belirtiyorlar.

Elon Musk’ın Dogecoin’e olan ilgisi, meme kripto para biriminin popülaritesini ve değerini artırmada büyük bir rol oynadı. Musk, geçmiş yıllardan beri Dogecoin hakkında sık sık tweet atarak destek verdi.

2021’de Musk’ın “The DogeFather” olmakla ilgili tweet’i ve Saturday Night Live’da DOGE’yi desteklemesi, kripto para birimini 0,7376 dolarlık tarihi zirvesine taşıdı.

CoinMarketCap’e göre DOGE, şu anda tarihi zirvesinin %83,15 altında işlem görse de hala ilk 10 listesinde yer almaya devam ediyor.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Elon Musk’ın DOGE’ye olan sevgisinin kökenleri üzerine yaptığı yorumlarla, teknoloji milyarderinin meme coin arzının yaklaşık %20’sini elinde tutabileceğini veya buna ilgi duyabileceğini öne sürdü.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Twitter'ın Ardından Meta da İşten Çıkarmalar Gerçekleştirecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu