XRP, Stablecoinler veya CBDC ile Rekabet Etmiyor - BTC MAGAZİN

XRP, Stablecoinler veya CBDC ile Rekabet Etmiyor

  • Japonya’da yakın zamanda yapılan bir röportajda Ripple’ın Küresel Operasyonlar Kıdemli Direktörü, XRP’nin CBDC’ler veya stabilcoinler ile rekabet etmediğini ortaya koyarak; bunların hepsinin aynı hedefleri kovaladıklarını belirtti.

Ripple’ın Küresel Operasyonlar Kıdemli Direktörü Emi Yoshikawa, Japon kripto borsası FXcoin ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, XRP‘nin mevcut finansal sistemi destekleyen merkezi veya merkezi olmayan diğer kriptolarla rekabet etmediğini söyledi. Aksine, bunlarla, gelecek için sinerji yaratıklarını belirtti.

“XRP’nin Rolü, Stabilcoinler veya CBDC’ler ile Rekabet Etmek Değildir”

Daha fazla stablecoin ortaya çıkmaya başladığında kripto varlıklarının (XRP’nin) hayatta kalma şansı olup olmadığı sorulduğunda, Ripple’ın üst düzey yöneticisi Yoshikawa, XRP’nin bu dijital varlıkların bir rakibi olmadığını söyledi.

Hatta durumun, bunun tam tersi olduğunu belirtti. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un daha önce açıkladığı gibi, XRP, bankaların ve merkezi finans kurumlarının pasta payını yok etmek için uğraşmıyor, XRP bu durumda tamamlayıcı niteliktedir diye belirtti.

Yoshikawa, stabilcoin, CBDC ve XRP’nin sinerji içinde çalışacağına ve kripto dahil çeşitli para birimleri arasında köprü kurarak mevcut likidite sorunlarını çözeceğine inanıyor.

XRP için Yeni Kullanım Senaryoları Oluşturmak Odak Noktasıdır

ODL’nin bugünlerde popüler olmasına rağmen, şirket XRP ve XRP Ledger için daha fazla yeni kullanım senaryosu aramakla meşgul.

Ripple bunu yatırım kolu olan Xpring aracılığıyla yapıyor.

Ripple Daha Fazla ODL Koridoru Açmayı Planlıyor

Yoshikawa’nın açıkladığı gibi ODL (İsteğe Bağlı Likidite), finansal kuruluşların, alıcılara ödeme yapmak için gerekli miktarda yerel para birimine sahip oldukları; havale yapılacak ülkede Nostro hesapları kurmaları gereken, ön ödeme sistemini ortadan kaldırmalarına izin veriyor.

Operatörler, ODL aracılığıyla, hedef ülkede bir kripto borsasına havale miktarını bir kaç dakika süren işlemle ulaştırmak için gönderilecek para birimini (fiat paraları) XRP’ye dönüştürür ve ardından XRP, diğer ülkedeki yerel para birimine dönüştürülerek alıcılara ödenir.

Btcmagazin tarafından daha önce bildirildiği üzere, blockchain devi Ripple; Avrupa, Meksika, Avustralya ve Filipinler’de halihazırda sahip olduğu ODL koridorlarına ek olarak; bu yılın sonunda daha fazla ODL koridoru kurmayı planlıyor.

Bu koridorlardan biri – Meksika’nın Bitso borsası – 2019’da Ripple’dan doğrudan bir yatırım aldı ve MoneyGram deviyle birlikte havale ortağı oldu.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu