XRP’nin Günlük Aktif Adres Sayısı Yükseliyor - BTC MAGAZİN

XRP’nin Günlük Aktif Adres Sayısı Yükseliyor

  • XRP, fiyatının yüzde 9,2’lik bir düşüşe uğramasına rağmen, aktif adres sayısında artış görmeye devam ediyor.

Piyasa değeri açısından üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP, yükselişinin durmasına rağmen günlük aktif adresler sayısında (DAA) bir artış gördü.

Kripto para birimi analitik platformu Santiment’e göre XRP, şu anda bu kadar yükseliş eğilimi gösteren birkaç altcoinden sadece biri.

XRP’nin Aktif Adresleri Şubat Zirvesinin Çok Altında

XRP’nin DAA (Aktif Adres) sayısı, geçtiğimiz hafta, kripto paranın yüzde 9.2 oranında düşmesine rağmen 24 Ağustos’ta yedi günün en yüksek seviyesi olan 9.499’a tırmandı.

XRP, 13 Şubat’ta bugüne kadarki en yüksek DAA (aktif adres) sayısına (70.944) ulaşmıştı. Karşılaştırma için, XRP, 28 Aralık 2017’de 3.11 dolarlık yerel zirvesine ulaştığında, yalnızca 50.583 aktif cüzdana sahipti.

Bitcoin ve Ethereum, XRP’yi Tozda Bırakıyor

Özellikle XRP’nin günlük aktif adreslerinin sayısı, Bitcoin ve Ethereum’a kıyasla son derece düşük kalmaktadır.

Btcmagazin tarafından daha önce bildirildiği üzere BTC, 7 Ağustos’ta 2020’nin en yüksek seviyesi olan; 1.120.216 aktif cüzdana ulaştı. BTC, 22 Ağustos’ta 11.500$ seviyesinin altına düştükten sonra, kripto kralı, XRP’den %12.000 oranında daha fazla olan 900.000’den fazla günlük aktif adres sayısına sahipti.

Ethereum, 28 Temmuz’da aktif adres sayısında, 523.470 cüzdan ile yerel zirveye ulaştıktan sonra; hala ortalama günlük 400.000 aktif kullanıcıya sahiptir.

XRP ile en büyük iki kripto para birimi arasındaki bu büyük boşluk, XRP Ledger’ın geliştirici Matt Hamilton’a göre, XRP’nin alt adresler oluşturmaya izin veren “hedef etiketi (TAG)” özelliğine sahip olmasıyla açıklanabilir:

“XRP, alt adres oluşturmayı kolaylaştırmak amacıyla tasarlanan “hedef etiketlerine (TAG)” sahip olduğu için cüzdan bakımından BTC’den çok daha etkilidir. Yani tek bir XRP adresi (cüzdanı) tüm borsaya hizmet edebilir.”

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu