Yatırımcılar Bitcoin’lerini Borsalardan Cüzdanlara Çekiyor

Yatırımcıların aniden varlıklarının çoğunu kripto cüzdanlarına geri çekmeye başlamasıyla, kripto para borsası net akışı son dört hafta içinde büyük ölçüde değişti. Böyle bir eğilim, bir toparlanma geldiğinde kripto piyasası için olağan kabul edilir.

Santiment’in verilerine göre, Bitcoin dün borsalardan hareket eden büyük bir coin dalgalanması gördü ve bu aynı zamanda son dört ayda çekilen en büyük günlük coin miktarıydı. Yatırımcılar 40.000 BTC’den fazla taşıdı.

Bahsedilen işlem ve fonların son birkaç haftadaki hareketi, borsalarda coin arzının neredeyse %9 oranında düşmesine neden oldu. Negatif bir net akış, piyasada yaklaşan bir satış olasılığını aşağı çektiği için genellikle piyasa için olumlu bir işaret olarak kabul edilir. Ancak, borsalardaki mevcut arzın düşük yüzdesi, herhangi bir şekilde piyasaya taze fon çekmediği için toparlanma için gerekli bir koşul değildir. Ne yazık ki, özellikle kurumlardan bahsediyorsak, kripto para piyasasına giriş son derece düşük bir seviyede kalıyor.

En son CoinShares raporuna göre kurumsal yatırımcılar piyasaya herhangi bir giriş yapmadı. Mevcut tek fon hareketi, yatırımcılara Bitcoin’e ters maruz kalma sağlayan ETP’lerin kısaltılmasından sorumluydu. Yeni girişlerin olmaması ve genel olarak ağdaki hareket de dijital altın grafiğine yansıtılıyor. Son birkaç hafta içinde Bitcoin, fiyatın %2 fiyat aralığında hareket etmesiyle piyasada son derece düşük oynaklık gösteriyor. Yazım zamanında, ilk kripto para birimi 19.224 dolardan işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Sekiz Yıl Sonra Aktif Olan Bitcoin Cüzdanından Milyonlarca Dolarlık BTC Transfer Edildi

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu