Yıl Sonunda Bitcoin’i Ne Bekliyor? İşte Uzmanların Tahminleri!

Belirsizliklerle dolu bir piyasa döngüsünde, doğru zamanlamalı yatırım kararları yatırımcılar için çok önemli hale geliyor. Mevcut döngü, şirketlerin zarara girmesiyle durumu ölçmeyi daha da zorlaştırıyor. Bitcoin (BTC) son bir ayda yukarı yönlü hareketini sürdürse de, son birkaç gün hafif fiyat düzeltmesi gördü. Mevcut aralığında, kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %70 düştü.

Tüm önlemlerle, devam eden döngü kesinlikle önceki ayı döngülerinden farklı. Şimdiye kadar, mevcut ayı piyasası, Crypto Quant gözlemine göre 2014 ve 2018 döngülerine kıyasla biraz ‘hafif’ idi. Geçen yıl Kasım ayından bu yana piyasa, Bitcoin fiyat düşüşü boyunca sürekli bir düşüş eğilimi gördü. Negatif makroekonomik duygular da bu yıl piyasa beklentilerine zarar verdi.

“Düşüşün hem süresi hem de büyüklüğü açısından, mevcut ayı piyasası hem 2014 hem de 2018 ayı piyasalarına kıyasla biraz“ hafif ”.

CryptoQuant

Bitcoin‘in önümüzdeki birkaç ay içinde kendisini 15.000 doların altında bulması bekleniyor. Bu tahmin, önceki ayı piyasası döngülerindeki fiyat davranışına dayanıyor. Fiyat hareketine göre bazı şeyler değişmek zorunda olsa da, önceki döngülere bakmak daha geniş bir bakış açısı sağlar. 

“Mevcut hareket tekrarlanırsa, Ekim ayından başlayarak yıl sonunda 10.000 – 14.500 $ arasında bir işlem aralığında maksimum baskı bölgesini bulacağız. ”

CryptoQuant

2022’nin Sonunu Neler Bekliyor?

Bu nedenle, 2023’e girerken, piyasa uzun bir süre için potansiyel bir kripto rallisini hedefliyor olabilir. Bitcoin önümüzdeki birkaç ay içinde düşmeye başlarsa, yıl sonuna kadar da sürebilir. Yakın vadede Bitcoin ayı piyasasının sonunun gelip gelmeyeceği henüz belli değil. CoinMarketCap’e göre, Bitcoin son 24 saatte %9 düşüşle 21,387 $ seviyesinde bulunuyor. Son bir hafta içinde, kripto para birimi %9,69 oranında düştü.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   14 Şubat 2023 Kripto Piyasası; Bitcoin Yükseliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu