ZCoin (XZC) Nedir? - BTC MAGAZİN

ZCoin (XZC) Nedir?

Zcoin nedir ?

Zcoin, kullanıcıların tam gizliliğe sahip olmalarını sağlayan Sigma Protokolünün ilk uygulamasıdır. ZCoin’in en temel amacı, kullanıcılarda tüm işlemlerde gizliliğe ve ananimliğe izin veren bir kripto para birimi sağlamaktır.

ZCoin, kripto para piyasalarındaki yatırımların bir hesaptan diğer hesaba aktarılma sürecinde güvenlik ve gizlilik sağlayan bir teknoloji arayışından ortaya çıktı. ZCoin geliştirirken; geliştiricileri ileriki dönemlerde tüm ülkelerin ithalat ve ihracat işlemleri sırasında bu parayı kullanacaklarını düşünmüştür. ZCoin’in gelecekte güvenlik açısından çok önemli bir yere sahip olacağı iddia edilmektedir.

ZCoin’i kimler tercih etmektedir?

ZCoin, kullanıcılarına yüksek gizlilik vaat etmektedir. Bu nedenle gizliliğe ihtiyaç duyan herkes tarafından kullanılabilmektedir. Mali anlamda gizlilik içerisinde alım satım yapmak isteyen herkes bu mal ve hizmetlerin bedelini ödemek için ZCoin kullanabilmektedir. Hali hazırda Bitcoin gibi kripto para birimlerini kullanmayı bilen herkes ZCoin’i de rahatlıkla kullanabilecektir.

ZCoin’in ilk çıktığı günden itibaren Ethereum’un tahtına oturacağı iddia edilmektedir. Bu para birimi ciddi anlamda sponsor destekleri almaktadır ve altyapısı da oldukça güçlüdür. ZCoin madenciliği yapabilmek için işlemci ya da ekran kartları kullanılmaktadır. 21 milyon 400 bin adet üretilecek ZCoin’in blok ödülü yarılaması 4 yılda bir gerçekleşmektedir.

ZCoin’de durum nedir?

ZCoin, özellikle günümüzde insanların gizliliğe büyük önem vermesi nedeniyle ilgi ve heyecanla karşılanmaktadır. Özellikle kripto paraları takdir eden ama gizlilik konusuna takılan kişiler için iyi bir alternatif haline gelecektir. ZCoin şu an 7.05 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi ise 2 milyar 644 milyon dolar. Hali hazırda birçok ülkede ZCoin aktif olarak kullanılıyor. Örneğin geçtiğimiz haftalarda Tayland’da 5 milyondan fazla tüccarın ZCoin ile ödeme kabul etmeye başlaması, bu sayının daha da artması beklentilerine yol açtı.

Zcoin Türkiye telegram grubuna katılmak için tıklayın.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu