Bitcoin Milyarderi Zhao Dong: Bu Bir Boğa Piyasası Değil - BTC MAGAZİN

Bitcoin Milyarderi Zhao Dong: Bu Bir Boğa Piyasası Değil

Bitcoin fiyatı, 2019 yılında ilk kez 5.000 Doların üzerine çıkarak, diğer büyük kripto işlemlerini de beraberinde getirdi. Toplu pazar yükseldi ve bir haftada ilk kez 140 milyar dolarlık işaretini kırdı. Kripto kazasından muzdarip birçok yatırımcı umutlarını yeniden alevlendirdi ve şimdi boğa piyasasının geri döneceğine inanıyor. Ancak bu durum böyle olmayabilir.

Çin’in en etkili Bitcoin milyarderlerinden biri olan ve ünlü bir tezgah üstü (OTC) yatırımcısı olan Zhao Dong, bunun tam tersi bir görüşe sahip. Zhao, Weibo adlı sosyal paylaşım sitesinde “Bu bir boğa piyasası değil” açıklamasında bulundu.

Ayı piyasasının insanların sabrını azaltacağını ve boğa piyasasının, yatırımcıların çoğunun HODL’a girememesi ve pazardan ayrılmasından sonra gelmesi gerektiğini belirtti.

Zhao’nun argümanında, boğa piyasası, “piyasa aşaması” olarak da bilinen dış fonlar tarafından yönlendirilen rasyonel değerlemenin gerçek piyasa değerinin üzerine çıktığı aşama olarak tanımlanmaktadır. O zamanlar, yükseliş piyasası, göze çarpan bir performans sağlayacaktır.

Zhao, böyle bir boğa piyasasının iki yıl sonra geleceğine inanıyor.

8btc’ye göre, günlük kazanç uzun sürmeyecek. Çeşitli endeksler, mevcut yükseliş eğiliminin borsada işlem gören sermaye tarafından yönlendirildiği görülüyor. Boğa güreşinden ziyade pazar düzeltmesi, rasyonel bir gerileme dönemi olması muhtemel.

Tıpkı Bitcoin’in piyasa kapitalizasyonunun 2,5 milyar dolardan 4,58 milyar dolara yükseldiği Ocak-Kasım 2015 dönemindeki gibi bu, geri tepme döneminden ve konsolidasyon döneminden oluşan rasyonel bir regresyon dönemidir.

Şimdi, pazar sınırı yüzde 57,1 oranında artarak, 56,2 milyar ABD dolarının en düşük seviyesinden 88,3 milyar ABD dolarına yükselmiştir.

Buna göre, Bitcoin ayı trendini sonlandırmış ve rasyonel regresyon dönemine girmiştir. Bu süre zarfında, Bitcoin’in fiyatında küçük bir kapsamda sık sık artışlar ve düşüşler görüyoruz. Bu, bir süre, 6 ila 12 ay veya daha da uzun sürebilir.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu