Zuckerberg: Libra'yı Başlatmaya Odaklanmış Durumdayız - BTC MAGAZİN

Zuckerberg: Libra’yı Başlatmaya Odaklanmış Durumdayız

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg kısa bir süre önce verdiği röportajda, ekibin tartışmalı ancak merakla beklenen stabil coini Libra‘yı başlatmaya odaklandığını söyledi.

Zuckerberg verdiği röportajda şunları söyledi:

“Bir çok insanın soruları ve kaygıları vardı, herkesin soru işaretleri üzerinde çalıştığımızdan emin olmasını istiyoruz. Belli  bir süre sonra ileriye doğru bir adım atmak istiyoruz. Ancak şu anda bu işi iyi yaptığımızdan emin olmaya odaklanmış durumdayım.”

Bu röportaj, Mastercard ve Visa’nın beğenisini içeren Libra konsorsiyumunun, kripto varlığını başlatmak için global olarak düzenleyici kurumların onayını almakta zorlandığı dönemden sonra geldi.

Libra kurucu ortağı David Marcus, Libra’nın aleyhindeki iddialara karşı, amacın yeni bir parasal sistem tasarlamak olmadığını söyledi.

“Libra, daha iyi bir ödeme ağı ve mevcut para birimleri üzerinde çalışan ve tüm dünyadaki tüketicilere anlamlı bir değer kazandıran bir sistem olarak tasarlandı. Libra 1:1 oranında güçlü para birimleri sepetiyle desteklenecek. Bu, herhangi bir Libra biriminin var olması için, rezervinde eşdeğer değerin olması gerektiği anlamına geliyor. Bu nedenle, ülkelerin egemenliğini sarsacak yeni bir para yaratma söz konusu değil. ”

David Marcus

Zuckerberg ise röportajına şu sözlerle devam etti:

“Yaklaşımın bir parçası olarak, toplum için hassas olan şeyleri yaptığımızda dışarı çıkıp onlar hakkında konuşabileceğimiz, insanlarla danışıp geri bildirim alabileceğimiz bir dönem istiyoruz. Bu beş yıl önce sahip olabileceğimizden çok farklı bir yaklaşım. Fakat bence bu, faaliyet gösterdiğimiz ölçekte yapmamız gerekenin doğru yolu.”

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu