2022’de Kripto Para Biriminden Nasıl Para Kazanılır: En Karlı Seçenekler

Feragat: Aşağıdaki makale Btcmagazin.com yazarları tarafından yazılmamış bir reklam makalesidir. Btcmagazin.com bu makalede yer verilmiş ürün ve hizmetlerin kullanılmasından doğabilecek zararlar için sorumlu tutulamaz. Lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın.


Kripto para birimlerinden para kazanmak için farklı planlar vardır. Bunlar arasında en popüler olan üç tane seçeneği sizinle paylaşacağız. Onlara daha yakından bakmanızı öneriyoruz.

Kripto para birimine yatırım yapmak

Bu durum ilk olarak bir kripto para birimini daha yüksek bir fiyata satmak için daha ucuz bir fiyata satın almakla başlar. Dijital varlık piyasasının tarihi, uzun vadede planın iyi sonuçlar verdiğini gösteriyor. Bunu görmek için, en büyük sermayeye sahip kripto para biriminin (bitcoin) değerindeki değişikliklerin yıllara göre istatistiklerine bir göz atılmalıdır.

tablo içeren bir resim Açıklama otomatik olarak oluşturuldu
Yıla göre Bitcoin fiyat değişim istatistikleri. Kaynak: CoinDance

Bu yazı itibariyle, bitcoin 2021 sonbaharındaki zirvesinin neredeyse yarısı fiyatından işlem görüyor. Genç dijital varlık piyasasında normal bir fenomen olan düzeltmenin ortasında bile, 2 veya daha fazla yıl önce parayı satın alan tüm yatırımcılar, karalar bağlıyor.

Benzer hareket sonuçları kapitalizasyonda lider olan diğer kripto para birimleri tarafından da gösterilmektedir. Durumunun analizi, dijital varlıklara yapılan yatırımların çok fazla kar getirebileceğini gösteriyor.

DeFi’den Kazanç

DeFi, merkezi olmayan finansın kısaltmasıdır. Piyasa kavramı, merkezi otoritelerin tamamen reddedilmesini ima eder. Bu amaçla DeFi projelerinin geliştiricileri blok zincirinin yeteneklerini kullanır. Teknoloji, aracıları atlayarak, finansal piyasadaki katılımcıların doğrudan etkileşimi için güvenli koşullar oluşturmayı mümkün kılar.

Bugün DeFi, kredilerde fahiş faiz oranları belirlemeyi ve müşterilerin hareketlerini sınırlamayı göze alabilen geleneksel bankaların tekelinin cevabıdır. Merkezi olmayan finansmanda, kullanıcılar fiyatları kendileri şekillendirerek arz ve talebi dengeler.

DeFi ayrıca para kazanmak için birçok fırsat açtı. Klasik bir kredi odaklı projeyi örnek olarak kullanarak, merkezi olmayan finans piyasasına bir gelir kaynağı olarak bakalım. 

İşte nasıl çalıştığı:

-Geliştiriciler, faizli kredi vermek için merkezi olmayan bir protokol oluşturdu. Projeyi başlatmak için likiditeye ihtiyaçları var.

-Platform ekibi, piyasa katılımcılarından fon toplamaya karar verir. Yatırımcılar projenin ihtiyaçları için varlıkları kilitleme karşılığında, geliştiriciler faizli kredilerden elde ettikleri gelirin bir kısmını onlarla paylaşırlar.

2022'de Kripto Para Biriminden Nasıl Para Kazanılır: En Karlı Seçenekler 2
DeFi için bloke edilen fon miktarını gösteren bir grafik. Kaynak: DeFi Pulse

İlginçtir ki DeFi protokollerinden elde edilen gelir seviyesinin değişmesi nedeniyle, merkezi olmayan finans segmentinde karlı çiftçilik gibi bir fenomen doğdu. “Çiftçilerin” görevi, varlıkları zamanında daha karlı projelere aktararak piyasada etkin bir şekilde manevra yapmaktır.

Kripto para ile staking geliri

Staking, para kazanmak amacıyla varlıkların kasıtlı olarak bir hesapta tutulmasıdır. Araç, PoS algoritmasında kripto para birimi sahipleri tarafından kullanılabilir. İşte nasıl çalıştığı:

-PoS algoritmasındaki kripto para birimi sahipleri, yeni coinlerini paraların madenciliğine katılabilirler. Tek yapmaları gereken, dijital varlıkları bir hesapta tutmak ve ağın projenin görevlerini yerine getirmesi için gereken bilgi işlem gücü miktarını tahsis etmektir.

-Ağ görevlerini işlemek için bilgi işlem gücü sağlamanın bir ödülü olarak, kullanıcı para alır.

Staking’in konuşulmayan kuralı, bir hesapta ne kadar çok coin olursa, gelirin o kadar yüksek olmasıdır. Buradaki nokta, sistemin, varlıklarının miktarına ilişkin verileri dikkate alarak ağ görevlerini işlemek için kullanıcıları seçmesidir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Para İşlemlerinizde Komisyon Hediyesi

Stake yapmanın karlılığı farklı olabilir. Bazı projelerin yıllık oranı %40’a kadar çıkmaktadır.

Kripto para biriminden para kazanmak için bir platform seçme

Kripto para biriminden mümkün olduğunca çok kazanmak için, iş için çok işlevli platformları seçmeye değer. Aksi takdirde, kardan aslan payının platformlar arasında varlık transferine harcanması gerekecektir.

Kripto para biriminden para kazanmak için bir platform seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nüans daha var:

1-Kullanıcı dostu arayüz ve uygun dil ayarları. Aksi takdirde, kullanıcı programı karıştırma riskiyle karşı karşıya kalır ve bu da yanlış eylemler nedeniyle kayıplara neden olabilir.

2-Kripto-fiat ağ geçitlerinin mevcudiyeti. Kripto para birimlerinin artan popülaritesine rağmen, geleneksel para dünyasında yaşamaya devam ediyoruz. Fiat olmadan yapmak hala imkansız. Ek olarak, farklı varlık türleri ile çalışmak için ağ geçitlerinin mevcudiyeti, kazanma olanaklarını genişletir ve para çekmeyi daha kolay hale getirir.

3-Yüksek düzeyde proje ekosistemi hazırlığı. Halihazırda piyasada kendini kanıtlamış platformları seçmeye değer. Geniş bir kullanıcı tabanının varlığı, yüksek likidite sağlar. Aynı zamanda, canlı bir izleyici kitlesi, platformun araçlarının etkinliğinin kanıtıdır.

Tüm gereksinimleri karşılayan çok fazla site yok. Bunlardan biri Hi dır. Geliştiriciler, kripto para birimlerinden para kazanmak için çok çeşitli hizmetlerle en işlevsel ve kullanımı kolay uygulamayı oluşturuyor.

Hi, bir dijital bankayı, bir kripto borsasını, bir yatırım uygulamasını ve bir P2P-ödeme platformunu tek bir platformda birleştirir. Bu nedenle platform süper uygulama kategorisine dahil edilebilir.

Projenin yeteneklerini kripto ve fiat piyasasındaki diğer popüler finansal platformlarla karşılaştıralım:

Hi platformu, Android ve iOS için bir mobil uygulama olarak mevcuttur (beta testinde). 3,3 milyondan fazla insan projenin ürün ve hizmetlerini zaten kullanıyor ve hedef kitlesi büyümeye devam ediyor. Kullanıcıların Hi hakkında geri bildirim, proje araçlarının etkinliği hakkında çok şey söylüyor:

Projenin Telegram kanalında Hi ile ilgili daha fazla geri bildirime ulaşılabilir.

Önemli: Projenin aynı adı taşıyan kendi simgesi vardır – HI. Staking’de yılda %40’a kadar kazanabilirsiniz. Ayrıca HI ​​sahipleri, hesaptaki jeton miktarına bağlı olarak, komisyon indirimleri, yaşam tarzı abonelikleri ve beş yıldızlı otellere indirimler dahil olmak üzere ek bonuslara sahip olurlar.

Aynı zamanda hi, katılımcılar için mümkün olduğunca kolay hale getirmek için kripto alanının kafa karıştırıcı ve aşırı karmaşık süreçlerini basitleştirir. Ayrıca Hi, kullanıcılarının yerel para birimini kolayca kripto para birimine dönüştürmesine ve ardından bu kripto para birimini herhangi bir yerde çekmesine veya harcamasına olanak tanır.

İlginç! Piyasa sorunlarını çözen projelerin büyümesinden iyi para kazanabilirsiniz. Hi gibi gelecek vaat eden bir platform olması durumunda, tokenlerine yapılan yatırımlardan kar elde etmek mümkündür.

2022'de Kripto Para Biriminden Nasıl Para Kazanılır: En Karlı Seçenekler 3

Çözüm

Kripto para birimi topluluğunun üyelerinin kripto para biriminden para kazanmaları için birçok araç vardır. Maksimum gelir elde etmek için çalışacağınız platformu seçmekte fayda var. Platformun geliştiricileri, duvarlarında kullanıcıların kripto para biriminden kazanmak için maksimum araçları bulabilecekleri en etkili ve çok işlevli uygulamadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu