29 Kasım 2020 Bitcoin Kısa Vadeli Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

29 Kasım 2020 Bitcoin Kısa Vadeli Fiyat Analizi

Bitcoin bir kez daha yükselmeye başladı. Yüksek volatilite olduğu sürece Bitcoin’de bu tarz fiyat hareketleri görmeye devam edebiliriz.

Son 24 saatte %5.4 artış ve önceki haftaya göre %3.3’lük düşüş kaydeden Bitcoin, yazı kaleme alınırken 18.100$’dan işlem görüyor.

Bununla birlikte, düşüşten sonra bile Bitcoin fiyatı neredeyse parabolik bir şekilde yükselmeye devam etti. Parabolik yükselişler genellikle %60 ila %70 arasındaki bir geri çekilme ile sonuçlanır ve aynı durum geçen haftaki düşüşte de görülmüştür.

BTC/USD 1 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Yukarıdaki grafik, Bitcoin’in 16.200$’a düştükten sonra parabolik yükselişine dikkat çekiyor. BTC fiyatı 3 günden kıa bir süre içinde 18.250$’a ulaşmayı başardı. Ancak fiyat 18.550$’da satıcılarla karşılaşabilir. Dolayısıyla fiyat bu seviyeye ulaştıktan sonra bir düşüş bekleyebiliriz.

18.500$’lık satış duvarına ek olarak, OBV indikatörü 27 Kasım’dan bu yanan fiyat ile negatif ıraksama gösteriyor. Fiyat ve hacim arasındaki bu negatif ıraksama, fiyatı aşağı çekmek için yeterli olacaktır.

Buna ek olarak, RSI indikatörü aşırı alım bölgesine yaklaşmıştı. Daha yüksek zaman diliminden farklı olarak, ivme bu aralıktaki fiyatı uzun süre sürdürmek için yeterli olmayacaktı. Bu nedenle, fiyat aşırı alım bölgesine ulaşır ulaşmaz bir düşüş bekleyebiliriz.

Dikkat edilecek seviyeler

Entry (giriş fiyatı): 18319.26$

Stop-loss (zarar durdur): 18635.75$

Take-profit (kar al): 17537$, 16869.82$

Risk-kazanç: 2.47, 4.58

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu