9.000 Doların Altındaki Bitcoin Fiyatı Boğalar İçin Kötü Olabilir - BTC MAGAZİN

9.000 Doların Altındaki Bitcoin Fiyatı Boğalar İçin Kötü Olabilir

  • Birden fazla tüccara göre Bitcoin fiyatı ağrılı bir düzeltmenin zirvesinde olabilir.

Kripto para birimi tüccarı Josh Olszewicz tarafından yayınlanan bir tweet’e göre Bitcoin fiyatı büyük bir düzeltme içinde olabilir.

Kıyaslama kripto para biriminin, günlük grafiğinde “do-or-die” (yap-yada-öl) 9.000$ seviyesinin altına günlük kapanış yazdırırsa, 23 Nisan’dan bu yana en düşük seviyesi olan 7.100 dolara düşebileceğine inanıyor.

Tüm Gözler Önemli Bir Seviye Üzerinde

Analizi Ichimoku bulut göstergesine dayanan Olszewicz, bir Tenkan-Kijun (TK) çaprazının şekillenmesi durumunda boğaların pazar üzerindeki kontrolünü yeniden kazanabileceğini yazıyor.

Bu, Tenkan-Sen (hızlı hareket eden bir ortalama) Kijun-Sen’in (yavaş hareket eden bir ortalama) üzerine çıktığında, yani mevcut eğilimin daha güçlü olduğu anlamına gelir.

Bu seviyesin yükselmesi için bulutun üzerinde olması gerekiyor. Tersine, bulut 9.000 doların altında bir dalma ile ihlal edilirse, Olszewicz şort açmanın zamanının geldiğine inanıyor.

Yazma sırasında, Bitcoin, 9 Haziran’da yüzde üç düştükten sonra Bitstamp borsasında  9,143$’dan el değiştiriyor ve bu da büyük ABD hisse senedi piyasa endekslerinden biri olan Dow’a denk geldi ve haftalık kazançlarını sildi.

Ön-söz Tablosu

Bir diğer önemli kripto para birimi yatırımcısı olan Josh Rager, büyük bir hamle için “neredeyse zaman” olduğuna inanıyor.

Grafiğinde, Bitcoin’in şu anki fiyat hareketinin Eylül 2019’a oldukça benzer olduğunu gösteriyor.

O zamanlar, büyük bir inen üçgen, 25 Eylül’de çok aylık bir düşüş trendine başlayan acı verici bir çöküşle çözülmüştü.

Bununla birlikte, Bitcoin‘in hisse senetleri ile yüksek korelasyonu göz önüne alındığında, grafik desenleri bu sefer mutlaka çalışmayabilir.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu