ABD'nin Vergi Oranını İkiye Katlama Planları Kripto Piyasasını Sarsıyor - BTC MAGAZİN

ABD’nin Vergi Oranını İkiye Katlama Planları Kripto Piyasasını Sarsıyor

Biden yönetimi, son raporlara göre milyoner olan yatırımcılar için vergi artırma planlarını açıkladı. ABD Başkanı Joe Biden, Amerikan çocuk bakımı ve eğitimini finanse etmek için ABD ekonomisini elden geçirmek istiyor. Biden’in önerisi, mevcut sermaye kazancı vergi oranını % 20’den % 39.6’ya neredeyse ikiye katlayacak ve bazı yatırımcılar için vergi oranı % 43.4’e kadar çıkabilir.

Biden’ın Önerisi Varlıklı Bireyler Üzerindeki Vergi Oranını % 43,4’e Kadar Yükseltebilir

Amerikan ekonomisini desteklemek için yeni teşvikler önermenin hemen ardından, Başkan Joe Biden, 1 milyon dolar veya daha fazla olan varlıklı bireyler üzerindeki vergi oranını da artırmayı planlıyor. Artan sermaye kazancı vergisi, bazı kişiler için neredeyse iki katına, hatta muhtemelen % 43,4’e yükselecek.

Vergi haberleri yayılmaya başladıktan sonra Bitcoin (BTC) ve altcoinler düşüş yaşadı. BTC bugün erken saatlerde 47.555 dolara kadar düştü. Bitcoin yazım anında 50.771 dolardan işlem görüyor. Kıdemli piyasa analisti Jeffrey Halley, BTC’nin değerindeki düşüşün Biden’in vergi revizyon teklifinden kaynaklandığını belirtti.

Halley Cuma günü yaptığı açıklamada, “Başkan Biden, ABD’de sermaye kazancı vergisini artırmak istediğini işaret ettikten sonra Bitcoin bugün düşüşe geçti.” dedi.

Perşembe günkü vergi artışıyla ilgili ifşaatlar viral hale geldiğinden, kripto ekonomisi de bir artış gösterdi, ancak birçok kripto varlık tüm kayıpları tam olarak geri kazanamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu