Analistler Ethereum ve Bu İki Altcoinden Umutlu - BTC MAGAZİN

Analistler Ethereum ve Bu İki Altcoinden Umutlu

Kripto alanındaki daha geniş piyasa düzeltmesinin ortasında, ilk 10’dan üç altcoin bu hafta öne çıkmayı başardı. Küresel piyasanın kapitalizasyonu geçen güne kıyasla neredeyse hiç fark kaydetmediğinden, ETH, ADA ve XRP, yazım zamanında rahat bir şekilde yeşil renkte işlem görüyordu. Birkaç analist daha önce bu alternatiflerin piyasanın devam eden düşüş trendi anlatısını değiştireceğine dikkat çekmişti.

XRP’de bir ralli mi gerçekleşecek? 

Popüler olarak Credible Crypto olarak bilinen kripto analisti, son zamanlarda XRP’nin piyasa trendinin oldukça aksine beklenmedik bir ralli gerçekleştirebileceğini ima etti. Yazım zamanında, XRP haftalık yüzde 23,7 artış kaydederek 1,04 dolardan işlem görüyordu.

Yukarıdaki grafikte belirtildiği gibi, XRP üzerindeki şort 28 Mayıs’ta bir ATH’deydi ve kripto para önemli bir direnç seviyesinin etrafında gezindi. Analiste göre, XRP kısa bir sıkışma için “olgun” görünüyordu.

Kısa vadede, yatırımcılar fiyattaki “ani” bir artışla “kısa” pozisyonlarından çıkmak zorunda kalırlar. Bu da onları kayıplarını azaltmak için tokenlerini geri almaya zorlar. Analiste göre bu durum, XRP’nin fiyatına olumlu etki yapacak. 

ADA ve ETH yarışında liderliği kim alacak? 

Ethereum geçmişte birkaç kez altcoin rallisine öncülük etti. Bununla birlikte, kripto alanının genişlemesiyle, piyasa katılımcıları nispeten “daha ​​iyi” olan diğer kripto paraları tercih etmeye başladılar. Real Vision’ın CEO’su Raoul Pal, hangi kripto paranın ralliyi potansiyel olarak yönetebileceği hakkında yorumda bulundu:

“… trend oluşturuldu ve bir boğa piyasasında ETH’nin Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğini ve altcoinlerin ETH’den daha iyi performans göstereceğini biliyorum.”

Ek olarak, Pal, Bitcoin güç gösterdiği sürece ADA gibi paraların ETH’den daha iyi performans göstereceğini ima etti. Yakın tarihli bir podcast’te daha fazla yorum yapan Pal, şunları söyledi: 

“Altcoin sezonundaysak, ADA gibi altcoinler ETH’nin yükseldiğinden 5 kat artacak.” 

İlginç bir şekilde, Real Vision’ın son portföy açıklaması, Paul’ün yukarıda bahsedilen alternatiflere olan eğilimini de destekledi. 

Başka bir analist, son analiz videosunda ADA’nın bir boğa koşusunda olduğunu ve muhtemelen iki yıl içinde 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşacağını iddia etti. Bununla birlikte, yazım zamanında, ADA 52 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri kaydetti ve CMC’nin sıralamasında dördüncü sırada yer aldı. Dahası, ADA sadece geçen hafta yüzde 44’ten fazla bir fiyat artışına tanık oldu. 

Piyasa çalkantısının ortasında, ETH’nin fiyatının 1.500 dolara düşeceği yönünde spekülasyonlar vardı, ancak altcoin 2.000 dolarlık desteğine tutundu. ETH’nin pozisyonunu analiz eden yazar ve analist Steven Aitchison, ETH’nin “iyi durumda” olduğunu iddia etti.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu