Bakkt Onaylandı, Bitcoin Yükselişe Geçti ! - BTC MAGAZİN

Bakkt Onaylandı, Bitcoin Yükselişe Geçti !

Bitcoin vadeli işlem borsası Bakkt, fiziksel olarak yerleşmiş Bitcoin vadeli işlem ürünlerini pazartesi günü piyasaya sürmeyi planladığını belirtti.

Bir blog yazısında, Bakkt CEO’su Kelly Loeffler, Bakkt’ın, ülkedeki türev ürünlerin denetlenmesinden sorumlu olan düzenleyici kurum olan ABD Ticaret Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile “yakın çalıştığını” ve Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini test edeceğini yazdı.

Bununla birlikte, “Temmuz ayında başlamayı umduğumuz vadeli işlemleri ve vesayet için kullanıcı kabul testine (UAT) hazırlanmak için önümüzdeki birkaç hafta içinde müşterilerimizle birlikte çalışacağız”

“Müşterilerin memnuniyetine göre oluşturduğumuz ticaret ve saklama modelini test edebilmek için UAT’yi kullanmayı umuyoruz” diye belirtti.

Ayrı bir şekilde, ICE Pazartesi günü, iki yeni ürünün listelenmesini ve sertifikalandırılmasını ayrıntılandırarak iki belge yayınladı. Onay Bakkt’ın twitter sayfasında böyle duyuruldu:

Loeffler, Bakkt’ın yaklaşmakta olan ürünleri hakkında bazı detayları paylaştı.

Buna göre firmanın iki farklı vadeli işlem sözleşmesini listeleyeceği tahmin ediliyor: “müşterilerin aynı gün pazarda işlem yapmalarını sağlayacak günlük bir bitcoin geleceği” ve aylık vadeli işlem sözleşmesi.

Bakkt, velayet hizmetleri sağlamak için kendi yetkili vesayetini kullanmayı planlıyor, ancak bu yasal düzenleme onayına tabi olmaya devam ediyor.

Haber sonrası Bitcoin fiyatı 7300$ seviyesinden, yazım esnasında 7890$ seviyesinden yükselmeye devam ediyor.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu