Bankacılık Devi Santander Binance Ödemelerini Yasakladı

Santander UK, bu Perşembe günü müşterilerine gönderilen bir e-postaya göre kripto para borsası Binance’e yapılan ödemeleri yasakladı. 

E-postada, bankacılık devi, Finansal Davranış Otoritesi tarafından yayınlanan Binance hakkında yakın zamanda yapılan bir uyarıya atıfta bulunurken, kararın müşterilerini dolandırıcılığa karşı koruma amaçlı olduğunu iddia ediyor: 

Güvenliğiniz için Binance’e yapılan ödemeleri durduruyoruz. 8 Temmuz 2021’den itibaren mümkün olan her yerde Santander hesaplarından Binance’e yapılan ödemeleri durduracağımızı bildirmek isteriz. Bu, Mali Davranış Otoritesinin (FCA) tüketicilere yönelik son uyarısını takip eder ve sizi dolandırıcılıktan korumaya yardımcı olmak içindir. Şimdilik, Binance’ten hesabınıza/hesaplarınıza yapılan ödemeleri kısıtlamayacağız. Sizi korumak ve paranızı güvende tutmak için elimizden gelen her şeyi yapmak istediğimizden bu adımı atıyoruz. 

Binance’in düzenleyicilerle olan çıkmazı, rakip borsalara fayda sağladı. Bitstamp CEO’su Julian Sawyer kısa süre önce CNBC’ye borsanın müşteri sayısında bir artış gördüğünü söyledi: 

Pazarlamada herhangi bir değişiklik olmaksızın, Birleşik Krallık’ta bize gelen müşterilerin sayısında bir artış görüyoruz. 

Bir başka büyük kripto borsası olan Kraken, pazarın soğumasına rağmen yeni kayıtlarda son zamanlarda bir artış kaydetti.                 

Ancak Binance, düzenleyici baskıyla yüzleşmeye hazır. CEO Changpeng Zhao, borsanın kuruluş yıldönümüne adanmış yakın tarihli bir blog yazısında uyumluluğun “bir yolculuk” olduğunu söyledi: 

Uyum bir yolculuktur – özellikle kripto gibi yeni sektörlerde… Düzenleyicilerle ortak olma taahhüdümüzü açıklığa kavuşturmayı ve yinelemeyi umuyoruz ve proaktif olarak daha fazla yeteneği işe alıyoruz, kullanıcılarımızı korumak için daha fazla sistem ve süreç devreye alıyoruz.

Şirket kısa süre önce eToro Money UK’nin uyumluluk direktörü Jonathan Farnell’i tüm dünyada yoğun düzenleyici incelemeler sırasında işe aldı. 

Binance, İngiltere dışında Kanada, Japonya, Cayman Adaları, Tayland ve Polonya’dan da düzenleyiciler tarafından izleniyor.   

Mayıs ayında Bloomberg, Binance’ın ABD’deki birden fazla federal kurum tarafından da araştırıldığını bildirdi.              

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance Chain İşlemleri CipherTrace Tarafından İzlenecek

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu