Belçika'lı Bakanın Twitter Hesabı Ethereum Dolandırıcılığı İçin Hacklendi - BTC MAGAZİN

Belçika’lı Bakanın Twitter Hesabı Ethereum Dolandırıcılığı İçin Hacklendi

Belçika Enerji Bakanı Tinne Van der Straeten’in resmi Twitter hesabı, 50.000 Ethereum’u hediye vermek için hacklendi.

Hacker önce hesabın adını “Ethereum Foundation” olarak değiştirdikten sonra, Twitter kullanıcılarını sahte bir web sitesi açmaya ikna etmek için Chamath Palihapitiya ve Cameron Winklevoss gibi kişilere yanıtlar göndermeye başladı.

Van der Straeten’in sözcüsü Jonas Dutordoir, bakanın gerçekten de bilgisayar korsanlığı kurbanı olduğunu doğruladı. Brussels Times tarafından olayın halen araştırıldığı bildirildi:

”Federal bakan Tinne Van der Straeten’in Twitter hesabı Çarşamba gecesi devralındı. Bunun nasıl olabileceğini anlamak için bir soruşturma devam ediyor.”

Van der Straeten kabini artık kullanıcılarına hesaplarını iki aşamalı doğrulama yardımıyla güvence altına almalarını öneriyor.

Mavi onay işaretleri için

Doğrulanmış Twitter hesapları, hackerların başlıca hedefleridir, çünkü çok beğenilen mavi onay işaretleri daha fazla meşruiyet katar ve insanları dolandırmayı kolaylaştırır.

Geçtiğimiz Temmuz ayında, 17 yaşındaki Floridalı bir genç, bir Bitcoin hediye dolandırıcılığının reklamını yapmak için Joe Biden, Kim Kardashian, Bill Gates ve diğer önemli isimlerin hesaplarını hacklemeyi başardı .

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu