Binance Chain İşlemleri CipherTrace Tarafından İzlenecek - BTC MAGAZİN

Binance Chain İşlemleri CipherTrace Tarafından İzlenecek

Binance Chain işlemleri CipherTrace tarafından izlenecek.

Dünyanın en büyük kripto para birimi borsası Salı günü, hem Binance DEX’in temeli olan hem de BNB tokenine ev sahipliği yapan kendi geliştirdiği blok zincirine para aklama karşıtı analizler ve destek getirerek CipherTrace’in istihbarat araçlarını kullanacağını duyurdu.

CipherTrace, basın açıklamasında, iki şirket arasında uzun süredir devam eden bir ortaklık sürdürerek müşteriler için “kurumsal sınıf” AML kontrollerini destekleyeceğini söyledi.

Binance, Nisan ayında yaptığı açıklamada, zincirdeki fonları ve sorunlu kullanıcı cüzdan adreslerini takip etmek için CipherTrace teknolojisini entegre edeceğini duyurmuştu. Daha yakın zamanlarda ise Binance, CipherTrace’in, borsaların en son Finansal Eylem Görev Gücü (FATF) önerileri konusundaki çözümünü değerlendirdiğini söyledi .

FATF, rehberliği Haziran ayında resmi olarak yayınladı ve ulusal makamlardan kripto borsalarını zorlamalarını isteyerek, hem işlem yapan hem de alıcılar için müşteri bilgilerini korumasını istedi ve bu bilgileri diğer kurumlara iletti.

Binance  uyumluluk sorumlusu şef Samuel Lim, bu haberin Binance Chain toplumu için oldukça olumlu olduğunu söyledi.

Lim:

“Kullanıcılarımız kısa sürede hızla büyüyen ekosistemimizde ve iş kollarımızda daha fazla dijital token / varlık desteği bekleyebilirler. Global düzenleyici standartlarına uymak için uyumluluk ve güvenlik kontrollerimizi sürekli olarak güçlendirirken, kullanıcı merkezli olma köklerimize sadık kalıyoruz. CipherTrace ile olan bu ortaklık sonuçta Binance Chain’e daha fazla topluluk katılımını, geliştiricinin katılımını ve halkın ilgisini teşvik edecek ve daha büyük ana akım kabullerin önünü açacak. ”

Binance tarafın bugün yapılan bir başka duyuruda, borsanın özel anahtarları daha güvenli bir şekilde yönetmelerine izin vermek için bir teknoloji uygulamasına açık kaynak kullandığını söyledi.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu