Bitcoin Borsası Binance Piyasa Hakimiyetini Kaybediyor – İşte Nedeni

Kampanyalar ve promosyonlarla müşteri kazanmayı hedefleyen Binance, CEO'su hakkındaki iddialar ve işlem hacmindeki düşüş nedeniyle zor günler geçiriyor.

Kripto borsa devi Binance, son yedi ayda spot pazar payında sürekli bir düşüşe maruz kaldı. Bir Bloomberg raporu, bu bilgiyi CCData’ya dayanarak sundu ve şu anki pazar payının %34 olduğunu belirtti.

Geçen yıl, Binance daha fazla müşteri kazanmak ve işlem hacmini artırmak amacıyla Bitcoin ve Ethereum için ücretsiz alım satım fırsatı sundu. Bu kampanya kullanıcılara kısa bir süre için Binance’in stablecoin’i Binance USD (BUSD) ile Ethereum alım satımını ücretsiz yapma şansı verdi.

Ancak, bazı promosyonların sona ermesiyle bazı kullanıcıların başka platformlara yönlendiği görüldü.

Buna ek olarak, Wall Street Journal, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) ABD Adalet Bakanlığı tarafından suçlanabileceğini belirtti.

Bu haber, bazı üst düzey yöneticilerin Binance’den ayrılması ve şirketteki bazı işten çıkarmalarla birleşerek borsanın geleceği hakkında endişeleri büyüttü. Binance’in son dönemde yaşadığı sorunlardan bir diğeri de ticaret hacmindeki büyük düşüş oldu.

K33 Research raporuna göre, Binance’in Bitcoin için haftalık ortalama işlem hacminde son zamanlarda %57 azalma oldu. Öte yandan, diğer borsaların işlem hacmi aynı kaldı ve ABD merkezli Coinbase bile bu süreçte %9 artış yaşadı.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dogecoin Kurucusu Elon Musk İçin Çalışmak İstemiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu