Bitcoin 2020'de Neredeyse %90 Artış Gösterdi - BTC MAGAZİN

Bitcoin 2020’de Neredeyse %90 Artış Gösterdi

  • Grayscale’den Michael Sonnenshein, mevcut Bitcoin büyümesinin olası etkenlerini açıklıyor ve şirketin bu yıl yatırımcıların parasına 2,5 milyar dolar eklediğini belirtiyor.

Grayscale’in genel müdürü Michael Sonnenshein, CNBC’nin Fast Money programında konuşurken, lider kripto para birimi şu anda neredeyse üç yıldır en yüksek seviyesine ulaştığı için Bitcoin‘i sürekli olarak listelerde yukarı iten şey hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

“Yatırımcılar Artık Bitcoin’i Görmezden Gelemezler”

Grayscale genel müdürü, Bitcoin büyümesinin ve özellikle Salı günkü kazanımlarının ana sebebinin, Microstrategy ve Square Crypto gibi kurumsal yatırımcıların ona muazzam fonlar ayırması olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz hafta ödeme devi PayPal, Bitcoin ve kripto pazarına girişini de duyurdu ve bu haber Bitcoin fiyatının yükselişine neden oldu.

Ayrıca, Sonnenshein’e göre Grayscale, bu yıl yatırımcılardan 2,5 milyar dolardan fazla fon girişi gördü.

Yatırımcıların artık Bitcoin’i görmezden gelemeyeceğini söyledi.

“Bitcoin Meydan Okumaya Devam Ediyor ve Her Seferinde Daha Güçlü Geri Dönüyor”

Ayrıca Sonnenshein, bir şey ona meydan okumaya çalıştığı her seferde Bitcoin’in daha güçlü geri döndüğünü söyledi. Bitcoin, 2020 başladığından bu yana, verilerine göre neredeyse yüzde 90 büyüme gösterdi. Bu BTC artışı, hisse senedi piyasalarından, altından ve diğer birçok varlık sınıfından büyük ölçüde daha iyi performans gösterdi.

Ekim ayında BTC, Kara Perşembe olarak bilinen 12 Mart’taki %50 düşüşünden bu yana %25 değer kazandı ve toplamda %300 arttı.

Grayscale’in genel müdürü, Bitcoin’in yatırım portföylerinde dijital altın rolünü güçlendirdiğini belirtti.

Bitcoin, CoinMarketCap’ten gelen verilere göre, basın zamanında 13.656 dolardan işlem görüyor. Bitcoin çok değişken bir varlık olmaya devam ediyor ve Mastercard CEO’su Ajay Bango BTC’nin bu özelliğinin (değişken olması) perakende yatırımcıları korkuttuğunu söyledi.

Microstrategy, BTC Yatırımlarından Servet Kazanıyor

Microstrategy’nin son iki ayda Bitcoin üzerinden elde ettiği karların şirketin son 3,5 yılda elde ettiği kazancı aştığı bildirildi.

BTC’ye 425 milyon dolar ayıran şirket, son 3,5 yılda yaklaşık 78 milyon dolar kazanırken, şu anda net 100 milyon dolar kazandı.

Microstrategy CEO’su Michael Saylor, satın alma işlemi yapıldıktan sonra aniden Twitter’da bir Bitcoin destekçisine dönüştü ve BTC‘ye olan sevgisini paylaşmak için birden fazla TV şovunda ve podcastte yer aldı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu