Bitcoin Bir Kez Daha 19.000$'ın Üzerinde - BTC MAGAZİN

Bitcoin Bir Kez Daha 19.000$’ın Üzerinde

Bitcoin bir kez daha 19.000$’ı geri alırken, kripto piyasa değeri arttı. Yükselen BTC hakimiyeti nedeniyle altcoinlerin çoğu geride kaldı.

Bitcoin 17.500$’a düştükten yalnızca iki gün sonra kayıpları telafi etti ve 19.000$’ın üzerine çıktı. Spark (FLR) airdrop’un anlık görüntüsünün ardından değer kaybetmeye devam eden Ripple (XRP) dışında çoğu altcoin yeşildir.

Dünyanın bir numaraları kripto para birimi geçtiğimiz günlerde volatilite gösterdi. Geçtiğimiz cuma, yalnızca iki gün önce, 19.000$ civarında güvenli bir şekilde işlem görürken 17.500$’a kadar düştü.

Bununla birlikte, Wall Street haftayı bitirirken, boğalar geri dönerek 18.000$’ı geri aldı.

BTC, son 24 saat içinde hafta sonu kazançlarını sürdürdü ve 19.000$’ı kırdı. Yazı kaleme alınırken, BTC kısa bir süre önce 19.300$ civarında günlük tepe oluşturdu.

BTC/USD. Kaynak: TradingView

Son olumlu fiyat hareketlerine rağmen, kripto analiz firması Santiment, “bu durumun oldukça hızlı değişebileceği” konusunda uyardı. Firmanın verileri, sosyal medyadaki genel duyarlılığın iki ayın en olumsuzu olduğunu gösterdi.

Şirket ayrıca, “borsa girişindeki anı artışların yatırımcıların elden çıkarmak için fonlarını borsalara taşıdığını gösterdiği için” panik satışların da yaygın olduğunu açıkladı.

Altcoinler Toparlanmaya Başladı

Alternatif coinlere gelince, son fiyat düşüşleri sırasında daha da kötüye gittiler. Ancak geride bıraktığımız birkaç gün içinde tıpkı Bitcoin gibi toparlanmaya başladılar.

Ethereum son 24 saat içinde %3 arttı ve 578$’a yükseldi. Aynı zamanda Bitcoin Cash (%1.7), Binance Coin (%2.4), Chainlink (%1.3), Polkadot (%1.5), Cardano (%1.5) ve Litecoin (%3.5) de yeşil.

Son günlerde Bitcoin hakimiyeti artarken, makul kazançlara rağmen çoğu altcoin Bitcoin açısından değer kaybetti. CoinMarketCap‘e göre şu an itibariyle BTC hakimiyeti %63.7’dir.

Art arda iki gün için tek istisna Ripple oldu. Spark token airdrop’un 12 Aralık’ta Türkiye yerel saatiyle 03:00’da gerçekleşti ve XRP o zamandan bu yana değer kaybediyor. Sonuç olarak, piyasa değeri açısından üçüncü en büyük kripto para birimi 0.50$ ile mücadele ediyor.

Yukarıda bahsedilen gelişmelerin bir sonucu olarak, kripto piyasa değeri yaklaşık 560 milyon dolara yükseldi. Bu, cuma günkü düşüşten bu yana yaklaşık 40 milyar dolarlık bir artış anlamına geliyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu