Bitcoin (BTC) Boğa Koşusu Yaklaşıyor! - BTC MAGAZİN

Bitcoin (BTC) Boğa Koşusu Yaklaşıyor!

Bitcoin (BTC), fiyatı Eylül ayının sonunda iyimser bir performans gösterdi. Dünyanın en büyük kripto parası geçen ay %20’lik bir düzeltme yaşadı. Ancak, artık 4. çeyrek boğa koşusunun erken belirtileri görülüyor. Ekim 2021’in ilk dört gününde BTC yaklaşık %10 arttı.

Ayrıca, iyi olan şey, fiyat düzeltmesine rağmen BTC madenci gelirinin geçen ay keskin bir şekilde artması. Zincir içi veri sağlayıcı Glassnode, Bitcoin madencilerinin geçen ay günde 40 milyon dolar oranında iyi bir gelir elde ettiğini bildirdi. 

Ödenen toplam değer #Bitcoin blok ödülü (sübvansiyon + ücretler) aracılığıyla madenciler için günde 40 milyon dolar civarında seyrediyor. 2020 Halving ile karşılaştırıldığında, mevcut USD madenci geliri:

– Yarılanma öncesi ile karşılaştırıldığında %275 daha yüksek (12.5)$BTC /blk sübvansiyonu)

– Halving sonrası (6.25) ile karşılaştırıldığında %630 daha yüksek $BTC /blk sübvansiyonu)

Pek çok piyasa analisti 2021’in gelecek çeyreği için Bitcoin konusunda iyimser. Tarihsel eğilimlere göre, dördüncü çeyrek kripto alanı için en yükselişli dönem oldu. Bazı piyasa analistleri, yıl sonuna kadar 100.000 dolarlık BTC fiyat hedefini şimdiden verdiler.

PlanB: Bitcoin (BTC) 288.000 Dolara Gidiyor

Stoktan akışa (S2F) modelinin yazarı PlanB, Bitcoin’in (BTC) 288.000 dolara kadar yükselmeye hazır olduğunu tahmin ediyor. S2F modeli geçmişte oldukça doğru tahminlerde bulundu ve buna inanmak için her türlü neden var.

PlanB, son tweetlerinden birinde henüz bir zayıflık belirtisi olmadığını da kaydetti. Boğa sezonunun ikinci ayağında PlanB, boğa koşusunun en az önümüzdeki altı ay süreceğini tahmin ediyor.

Zincir üstü göstergeler, Bitcoin temellerinin güçlü kalmaya devam ettiğini gösteriyor. Ayrıca Glassnode, büyük boyutlu işlemlerin mevcut işlem akışına hakim olduğunu bildirdi:

Kurumsal sermaye ve daha yüksek fiyatlar USD cinsinden değeri yükselttiği için 2021, büyük boyutlu işlemlerde (100 bin $ +) baskınlıkta kayda değer bir büyüme gördü.

Bitcoin‘in mevcut seviyelerden nereye gittiğini görmek ilginç olacak.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu