Bitcoin’de Tarihin En Pahalı İşlemi: Yarım Milyon Dolar!

Bir Bitcoin kullanıcısının gerçekleştirdiği işlem için 19 Bitcoin (BTC) (509.563 dolar) işlem ücreti ödemesi dikkat çekti. Bu olağanüstü olay, büyük kripto hareketlerini yakından takip eden tanınmış servis Whale Alert tarafından tespit edildi.

Bu kadar yüksek bir işlem ücreti, şu anki ortalamalardan çok daha fazla. Şu anda, Bitcoin’in ortalama işlem ücreti, geçen yıla göre %12,62 artışla yaklaşık 1,41 dolar seviyesinde. Özellikle 2017’deki kripto rallisi sırasında bile ücretlerin 60 dolara kadar çıkabildiğini düşündüğümüzde, bu son ödenen ücret gerçekten şaşırtıcı.

Bu tür bir işlem ücretinin arkasında yanlışlıkla gerçekleşmiş bir hata, bir yazılım hatası ya da bilinmeyen başka bir sebep olabilir.

Kripto topluluğu bu duruma çeşitli tepkiler verdi. Kimileri şaşkınlıklarını, kimileri endişelerini dile getirirken, bazıları da bu olayın, madenciler için tipik olan üç blok ödülünden bile daha yüksek olduğuna dikkat çekti.

Bu beklenmedik ücret, Bitcoin ağının ölçeklendirilmesi ve işlem verimliliği konusundaki mevcut tartışmaları da yeniden alevlendirdi. Bazı alternatif kripto para savunucuları, bu olayı Bitcoin‘e olan eleştirileri için bir dayanak noktası olarak kullandı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Balinalar Milyonlarca Dolarlık Bitcoin Transfer Etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu