Bitcoin’i Zorlu Bir Hafta Bekliyor; İşte Nedeni

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) yaklaşık %5 düşüş göstererek Pazartesi günü bir gerileme kaydetti. Ancak, Mayıs’ın ilk haftasında önemli bir dizi toplantı gerçekleşeceği için BTC için daha fazla volatilite bekleniyor.

Raporlara göre, İşletme Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri açıklanacak olan Tedarik Yönetimi Enstitüsü’nün (ISM) İmalat Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI) verileri alınacak. PMI İmalat tahmini zayıflık gösterecek. Tahminlere göre 46.8 civarında kalması bekleniyor.

ABD Federal Rezervi Çarşamba günü faiz oranlarını açıklayacak. Fed Başkanı Powell 3 Mayıs’ta açıklama yapacak. FED’in faiz oranlarını 25 baz puan artırabileceği tahmin ediliyor. Ancak bu artış gerçekleşirse, FED faizi onuncu kez artırmış olacak.

FOMC toplantısı, yetkililer faiz artışına karar verirse piyasaların dalgalanabileceği için önemli bir konuma sahip. Bu arada, bu toplantı, First Republic Bank’ın önemli satın alma anlaşmasından sadece bir gün sonra gerçekleşecek.

5 Mayıs 2023 Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası bir açıklama yapacak. Uzmanlar, 25 baz puanlık bir artış bekliyorlar. Ancak enflasyon baskısını sakinleştirmekte zorlanan ECB’nin 50 baz puanlık bir artışı da gündemde.

6 Mayıs 2023, kritik ABD İşsizlik verileri ile gelecek. İşsizlik oranının önceki aya göre daha az iş eklendiği için %3.6’ya yükseleceği tahmin ediliyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Fiyatındaki Düşüşe Rağmen On-Chain Veriler, Boğa Sinyalleri Gönderiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu