Dünyanın En Büyük Bitcoin Madencilik Tesisi Açıldı - BTC MAGAZİN

Dünyanın En Büyük Bitcoin Madencilik Tesisi Açıldı

Çinli Bitcoin madenciliği devi Bitmain, Teksas Rockdale’de, Bitcoin ( BTC ) madenciliği için “dünyanın en büyük” tesisini açtı. 

21 Ekim’de Bitmain, projenin Rockdale Belediyesi Gelişim Bölgesi ve Kanadalı teknoloji şirketi DMG Blockchain Solutions ile birlikte tamamlandığını açıkladı.

Şirket, ABD’nin Teksas eyaletinde, Austin’in doğusundaki Milam ilçesinde bulunan Rockdale’in yerel ekonomisiyle çalışmaya büyük önem veriyor.

Gelişme Antminer adlı resmi Twitter hesabından duyuruldu:

“Bitmain , #Rockdale #Texas’taki 50 MW’lık maden tesisi inşaatını tamamladı. Proje, bölgede işler yaratmaya hazırlanıyor ve blockchain teknolojisi ve veri merkezi işlemleri konusunda eğitim ve öğretim sağlamak için yerel bölge ile birlikte çalışmayı planlıyor. ” 

Bitmain, 300 MW’tan daha büyük bir kapasiteye genişleyebilen 50 MW’lık tesisi kurmaya devam edeceğini de açıkladı.

Teksas tesisi için barındırma ve yönetim hizmetleri sağlayacak olan DMG, tesisin kapasitesini artırmak ve sahadaki madencilik faaliyetlerinin verimliliğini sağlamak için Bitmain ile işbirliği yapacak.

Her iki firma da tesisin saha ekibini yerel işgücü komisyonu Rockdale MDD ile birlikte kurmak için yakın bir şekilde çalışacak.

Bitmain, devam eden inşaat çalışmalarını desteklemek için yerel Rockdale tedarikçilerini aramaya karar verdiğini ve ayrıca Rockdale’in elektrik şebekesi operatörü Texas Elektrik Güvenilirlik Konseyi’nden enerji satın alacağını söyledi.

Yerel ekonomiyi desteklemenin yanı sıra, Bitmain ayrıca Rockdale okul bölgesi ile birlikte, eğitim programları, blockchain teknolojisi ve madencilik veri merkezi işlemleri konusunda eğitim vermeyi planlıyor. 

Rockdale  Bitmain Proje Müdürü Clinton Brown, bugün tesisin lansmanının “Bitmain’in küresel genişleme planları için önemli” olduğunu ve devletin istikrarlı ve verimli enerji kaynaklarının kaçınılmaz bir ölçek olarak belirlendiğine inandığını,bunun madencilik endüstrisinin büyümesini desteklemede temel olacağını söyledi.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu