BitMEX CEO’su Bitcoin Fiyat Artışının Nedenini Açıkladı

  • Bazı boğa tüccarları, kripto kralının 24 saat içinde yaklaşık %20 artması nedeniyle uzun süredir beklenen ralli başlangıcını kutluyor.

BitMEX kripto türevleri borsasının CEO’su ve kurucusu Arthur Hayes, ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’a amiral gemisi kripto para biriminin son nefes kesen fiyat artışı için teşekkür etti.

Fed, Bitcoin’i Yükseltti

Bay Hayes, Bitcoin’in (BTC) fiyatı bazı borsalarda 9.500$ a dokunduğu için Bay Powell’a şükranlarımızı sunmamız gerektiğini tweetledi. BitMEX CEO’su, şimdiye kadar Federal Reserve tarafından düzenlenen en üzücü basın konferanslarından birinin potansiyelini de ima ediyor.

ABD Federal Rezervinin Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) video toplantısında yapılan bu iki günlük konferansta Başkan Powell, ABD’nin eşi görülmemiş bir ekonomik durgunluk yaşadığını vurguladı.

“İkinci çeyrekte, ekonomi için şu an gördüğümüz verilerden daha kötü olan ekonomik verileri göreceğiz”

Ayrıca, Federal Rezerv gösterge faiz oranını sıfıra yakın seviyelerde tutmaya karar verdi ve ekonomi düzelene kadar orada tutmaya söz verdi. Uyum politikası önlemleri, enflasyon oranı %2’ye ve tam istihdam getirilerine ulaşılıncaya kadar geçerli olacaktır.

Bitcoin Bunu Düzeltebilir mi?

Faiz oranlarına ilişkin bu kararın tam olarak beklenmesine rağmen, Bay Hayes, Bitcoin (BTC) fiyatındaki artışa neden olabileceğine inanıyor. BitMEX‘te üç teklif, üç aktif Bitcoin (BTC) türev sözleşmesi gösterdi.

Bitcoin (BTC) için kalıcı bir sözleşme 9.224$’dan işlem görürken, 26 Haziran ve 25 Eylül 2020 için belirlenen son kullanma tarihleriyle yapılan sözleşmeler daha da etkileyici bir fiyat artışı gösterdi. Her üç sözleşmeye de önemli ticaret hacmi göstergeleri eşlik etti.

Basın zamanında Bitcoin (BTC) fiyatı bir düzeltme yaşıyor ve büyük spot borsalarında 8.841$’dan işlem görüyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın