Bitmex Ceo'sundan Bitcoin Fiyat Tahmini: 3000$ - BTC MAGAZİN

Bitmex Ceo’sundan Bitcoin Fiyat Tahmini: 3000$

12 Mart Perşembe günü, kripto türevleri borsası BitMEX’in kurucu Ortağı ve CEO’su Arthur Hayes, dünya merkez bankalarının COVID-19 pandemisinin ardından yaptığı eylemlerin 2020’nin sonuna kadar Bitcoin fiyatını 20.000 dolara itebileceğini iddia etti.

BitMEX Kripto Ticaret Borsası Özeti” nin 12 Mart 2020 bölümünde Hayes gündemi değerlendirdi.

Arthur Hayes, yazısında FED’in küresel bir ikiz talep ve arz şoku karşısında ekonomiyi canlandırmaya çalışacağından, bu eylemlerin neden başarısız olabileceğinden, Bitcoin’in nasıl performans göstereceğini umduğundan bahsediyor. Hayes ayrıca, önümüzdeki aylarda olabildiğince kripto satın almaya başlamamız gerektiğini iddia etti.

ABD merkez bankası Federal Reserve (FED) 18 Mart’ta toplanacak.

Hayes FED hakkında şu yorumda bulundu :

“Neredeyse mermi kalmadı. Oranların sıfıra düşmeden önce sadece 100bps’lik bir alanı var. Açıkça oranları negatif alabilirler, ancak diğer çeşitli merkez bankalarında gördüğümüz gibi çok etkili değil…

“İkiz talep ve arz şoku küresel ekonomiyi etkiliyorsa, faiz indirimleri ekonomik bir kan dökülmesini engellemek için hiçbir şey yapamaz. Yapıldıktan sonra, oranlar her yerde sıfıra gider.”

Hayes, Bitcoin‘in fiyatını bugünkünden daha da aşağıya çekebileceğini düşünüyor:

“3.000 $ ‘ı tekrar ziyaret edeceğimize inanıyorum.. Merkez bankaları faiz oranlarını sıfıra indirip “açık uçlu niceliksel genişlemeye” başladığında, Bitcoin’in “yıl sonuna kadar 10.000 dolar ile 20.000 dolar arasında iyi bir geri dönüş yapmasını” bekliyorum”.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu