BTC Açık Faizi 150 Milyon Dolar Düştüğü İçin Fiyat 10K'nın Altında - BTC MAGAZİN

BTC Açık Faizi 150 Milyon Dolar Düştüğü İçin Fiyat 10K’nın Altında

Skew, Bitcoin’in, açık faizlerin dakikalar içersinde BitMEX’te 150 milyon dolar düştüğü için fiyatın tekrar 10.000 doların altına düştüğünü bildirdi. Yine de işler çok kötü değil.

Analitik veri sağlayıcısı Skew, BitMEX’te, XBT/USD yatırımcılarının -10.000$- altına düşmesine neden olan ani Bitcoin fiyatının tersine dönmesinin nedenini bulmuş olabilir.

BitcoX’in Açık Faizi BitMEX’te 150 Milyon Dolar Düştü

Analitik ajansı Skew, yatırımcıların 2 Haziran’daki BitMEX’teki eylemleri sayesinde XBT/USD paritesine olan açık faizin dakikalar içinde 150 milyon dolar kaybettiğini gösteren bir grafik paylaştı.

Bu, Bitcoin fiyatının 10.000 doların altına düşmesine denk geldi.

Bitcoin tabanlı sözleşmelere açık faiz, traderlar tarafından yapılan toplam sözleşme miktarıdır. BitMEX’in durumunda, XBT, BTC üzerinde sürekli bir sözleşmedir.

BitMEX, OKEx’ten Daha Fazla Satın Alma Tasfiyesi Gösteriyor

Bununla birlikte, Skew, XBT kalıcı sözleşmelerine açık faiz kaybına rağmen, BitMEX’in hala satış sözleşmelerinden daha fazla miktarda “satın alma” tasfiyesi gösterdiğini tweetledi.

Satın alma tasfiyesi, short pozisyonların zorla geri çevrilmesi anlamına gelirken, satış tasfiye işlemleri, traderların long pozisyonlarının açıldığı anlamına gelir.

Daha önce, Skew, Bitcoin fiyatının 10.000$ seviyesinin üzerindeki son sıçramasının, BitMEX’te 100 milyon doların üzerinde satın alma tasfiyesi nedeniyle olabileceğini bildirmişti.

Volatilite Artar, Ancak Dramatik Değildir

Başka bir kripto borsası olan OKEx ise Skew, bu mekanda alım/satım tasfiye durumunun BitMEX’ten farklı olduğunu söylüyor. Paylaşılan tabloya göre, OKEx’te daha fazla satış tasfiyesi var, bu da birçok long BTC pozisyonunun tersine döndüğü anlamına geliyor.

Genel olarak Skew, Bitcoin’in volatilitesinin biraz arttığını ima etti, ancak ‘dramatik bir şey’ yok.

BTC oynaklığındaki değişiklikler, ne boğa ne de düşüş işaretleri değil. Yatırımcıların BTC opsiyonlarında ödediği prim değişikliklerini göstermektedir. Daha yüksek oynaklık, traderların uyarıldığını ve tüm stop-loss emirlerinin verildiğinden emin olduklarını gösterir.

Ayrıca, bu durumda opsiyon primleri arttığından, kaldıraçlı alım satım marjinlerinin önemli bir bölümünü gerektirecektir.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu