Buterin Uyardı: Kripto Almak İçin Kredi Çekmeyin - BTC MAGAZİN

Buterin Uyardı: Kripto Almak İçin Kredi Çekmeyin

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, takipçilerini Ether ya da diğer kripto para birimlerini satın almak için kredi çekmemeleri konusunda uyardı.

Buterin, attığı bir tweet ile

“Lütfen böyle şeyler yapmayın. ETH veya diğer Ethereum varlıklarını satın almak için kimsenin kredi çekmesini asla tavsiye etmem”

diyerek, kripto para yatırımcılarına ve takipçilerine krediyi ödeyecek kadar para kazanacakları ve ekstra para kazanacakları umuduyla kripto para satın almak için kredi çekmemelerini tavsiye etti.

Buterin, kripto para birimleri son yılda değer kazandığı halde böyle bir tavsiyede bulundu. Özellikle Bitcoin ve Ethereum şimdiye kadar etkileyici performanslar sergiledi ve 2020’nin başlarından bu yana %150’nin üzerinde artış kaydetti.

Kripto para birimlerinin büyük vaatlerine rağmen, Buterin insanlara dikkatli davranmalarını tavsiye ediyor. Ethereum ve diğer kripto para birimleri bu yıl şimdiye kadar büyük kazançlar elde etti. Bununla birlikte, kripto para birimlerinin değişken doğası, onları çoğu insan için riskli yatırım araçları haline getiriyor. Kripto fiyatları yükselme ve düşme eğilimindedir ve fiyat hareketlerini doğru bir şekilde tanımlamak zordur. Bitcoin, 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından beri düşüş trendindeydi kripto para biriminin tüm zamanlarn en yüksek seviyesine ulaşmas yaklaşık üç yıl kadar sürdü.

Ethereum’un bu yıl şimdiye kadarki muazzam rallisine rağmen, fiyat hala tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.432$’dan çok uzak.

Ethereum 2.0 Çalışmaları Devam Ediyor

Buterin ve diğer Ethereum geliştiricileri, Ethereum 2.0’ı başlatmak ve ağın Proof of Stake protokolüne geçişini tamamlamak için çok çalışıyorlar. Ağ, blok zincirindeki güç tüketimini azaltmayı amaçladığı için Ethereum 2.0 başlatıldığında madencilik temelli bir konsensüs algoritmasından uzaklaşarak Proof of Stake konsensüsüne geçecektir.

Ethereum 2.0’ın ilk aşaması bu ayın başlarında hayata geçti. Ayrıca, Ethereum 2.0 yükseltmesi, Ethereum’un uzun süredir devam eden ölçeklenebilirlik problemlerinden bazılarını çözmesi gereken bir proof-of-stake mekanizmasının yanı sıra, Ethereum ağında birkaç önemli iyileştirme yapmayı vaat ediyor.

Ethereum web sitesinde yapılan bir açıklamada “Beacon Chain, Ethereum’a proof-of-stake getirecek. Bu, Ethereum’unuzu güvende tutmanın yeni yoludur” denildi.

Ethereum Vakfı’nın çekirdek araştırmacısı Danny Ryan ise lansman öncesi yapılan bir canlı yayında “Ölçeklenebilirlik, daha güvenli ve daha sürdürülebilir bir ethereum yuvasının temellerini atıyor” ifadelerinde bulundu.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu