Cathie Wood: Bitcoin, Apple veya Amazon'dan Çok Daha Büyük Bir Fikir - BTC MAGAZİN

Cathie Wood: Bitcoin, Apple veya Amazon’dan Çok Daha Büyük Bir Fikir

Yahoo! Finance ile yaptığı son röportajda, Ark Invest kurucu ortağı Cathie Wood, Bitcoin’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en değerli iki şirket olan Apple ve Amazon’dan “çok daha büyük bir fikir” olduğunu belirtti.

”Bitcoin’in kurumsal benimsemeye hazırlandığına inanıyoruz. Bunu gerçekten düşündüğümüzde… Bitcoin kurumlar için hazır mı? Bitcoin yalnızca 600 milyar dolarlık bir piyasa değeri. Apple veya Amazon’un yarısı bile değil… Ve yine de bu çok büyük bir fikir. Apple veya Amazon’dan çok daha büyük bir fikir olduğunu düşünüyorum.”

Wood, Bitcoin‘in tamamen merkezi olmayan ilk “gerçekten küresel” dijital para birimi olduğunu, yani “boğulacak boğazı olmadığını” düşünüyor.

MassMutual’ın Bitcoin tahmini düşündüğünüzden daha önemli

Ark Invest, kurumların kripto varlıklarına geçmesini beklerken, diğer varlık sınıflarının aksine en düşük korelasyona sahip.

Yine de, MicroStrategy’nin tüm nakit rezervlerini Bitcoin’e yatırması, Wood için şaşırtıcı bir hareketmiş.

Wood, 100 milyon dolarlık yatırım yapan Sigorta firması MassMutual’ın kripto para birimi için en önemli onay mührü olduğunu söyledi:

”MassMutual çok muhafazakar ve çok sıkı bir şekilde düzenlenmiştir ve şimdiye kadar mümkün olabileceğini düşündüğümden çok daha fazla düzenleyici engelin üstesinden gelmek zorunda kaldı.”

Ark Invest’in göz alıcı Bitcoin hedefi

Ark Invest, “Büyük Fikirler” raporunda, S&P 500 şirketlerinin toplam kurumsal bilançosunun nakit yüzde 10’unu değiştirirse Bitcoin’in potansiyel olarak 400.000 dolar artabileceğini tahmin etti.

Tesla’nın boğa koşusunu doğru bir şekilde tahmin ederek öne çıkan Wood, Bitcoin’in geçen Kasım ayında 500.000 dolara kadar yükselebileceğini iddia etti.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu