Christine Lagarde: ECB, Dijital Euro'ya "Çok Ciddi" Bakıyor - BTC MAGAZİN

Christine Lagarde: ECB, Dijital Euro’ya “Çok Ciddi” Bakıyor

  • Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, Avrupa Merkez Bankası’nın dijital euro lansmanını çok ciddiye aldığını söyledi.

Bloomberg’e göre, Avrupa Merkez Bankası (ECB) dijital bir euro başlatmayı çok ciddi bir şekilde düşünüyor.

ECB Ciddi Bir şekilde Dijital EUR’yu Piyasaya Sürmeyi Düşünüyor

Bunu yaparak ECB, kripto para birimleri, dijital cüzdanlar ve dijital bankacılık gibi mevcut elektronik ödeme araçlarına karşı çıkmayı planlıyor.

The Paypers bu para birimini “risksiz” hale getirmek amacıyla dijital EUR’nun ECB tarafından destekleneceğini bildirdi; hem çevrimiçi hem de hatta çevrimdışı ödemeleri de etkinleştirecekler.

AB merkez bankası, bir halkla istişare dönemi başlatmayı ve gerçekten de Euro’nun dijital versiyonunu yayınlayıp yayınlamayacaklarını anlamak için deneyler yapmaya başlamayı planlıyor.

CBDC’ye Geçişte Artan Eğilim

Diğer ülkeler de merkez bankaları tarafından desteklenen dijital para birimlerinin serbest bırakılması üzerinde çalışıyor: CBDC (merkez bankası dijital para birimleri).

Çin, DCEP’in (yuan’ın dijital versiyonu) denemelerine çoktan başladı ve Güney Kore, gelecek yıl dijital parasını test etmeye başlamayı planlıyor.

Ayrıca, ABD, finans alanındaki küresel liderliğini sürdürmek için dijital dolar çıkarma olasılığını da inceliyor.

Bununla birlikte, teknoloji devi Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, geçtiğimiz günlerde şirketin merkezini San Francisco’dan daha kripto dostu bir yargı alanına taşıyabileceğini, çünkü ABD’nin kripto endüstrisinin gelişmesine ve yayılmasına izin verecek bir düzenleyici çerçeve yayınlamaya hazır görünmediğini belirtti.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu