Coinbase Cüzdanından Artık Kullanıcı Adları İle Kripto Para Gönderilecek - BTC MAGAZİN

Coinbase Cüzdanından Artık Kullanıcı Adları İle Kripto Para Gönderilecek

Coinbase, cüzdanını kullanıcılarının normal uzun adresler yerine kullanıcı adları aracılığıyla kripto para birimi göndermesine izin veren bir işlevle güncelledi.

25 Şubat’ta ki duyurusuna göre, Coinbase Cüzdan artık kullanıcılarına özel kullanıcı adlarına veya Ethereum İsim Servisi’nde ( ENS ) oluşturulan kullanıcılara kripto para birimi göndermesine izin veriyor. Coinbase’in tescilli kullanıcı adları @username gibi görünürken, ENS adları coinbase.eth gibi URL’lere benziyor.

Coinbase, açıklamasında kullanıcılarının sıklıkla “uzun ve saçma kripto adresleriyle uğraşmanın ne kadar hantal olduğu” yönünde şikayette bulunduğunu söyledi. Bilindiği üzere, birçok kullanıcı genellikle adresleri yanlış kopyalayıp yapıştırmaktan ve fonları kaybetmekten korkuyor. 

Şirkete göre, kullanıcı adı uygulamasının çözmeye çalıştığı sorunlar şunlar:

“Okunabilir adresler bu sorunların çözülmesine yardımcı olur. Artık insan tarafından okunabilir kısa bir adı kripto adreslerinizle ilişkilendirmenize izin veren hizmetler var… Bu gelişmelerin kripto para biriminin kullanımını çok daha kolaylaştıracağına ve daha yaygın bir kitleyle benimsenmeye yardımcı olacağına inanıyoruz. ”

ENS, insan tarafından okunabilir adları kripto para birimi cüzdan adreslerine bağlayan Ethereum akıllı sözleşmeye dayalı dağıtılmış adlandırma sistemidir. 

ENS, Mayıs 2017 başında piyasaya sürüldü. İsimler, Ether ( ETH ) için akıllı sözleşme ile yönetilen açık artırmalarla kullanıcılara satılıyordu.

Ekim 2019’da, ENS isim açık artırmaları, adların yanlış kullanıcılara verilmesine ve daha düşük tekliflere neden olan bir hata nedeniyle durduruldu. Kötü niyetli kullanıcılar da akıllı sözleşmelerdeki hataları kendi kazançları için kullandılar.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu