DCG, GBTC Hisselerine 750 Milyon $ Yatırım Yapacak - BTC MAGAZİN

DCG, GBTC Hisselerine 750 Milyon $ Yatırım Yapacak

Barry Silbert’in kripto risk sermayesi devi Digital Currency Group, 3 Mayıs tarihli bir basın açıklamasına göre Grayscale Bitcoin Trust’ın hisselerine 750 milyon dolara kadar yatırım yapacak.

Mart ayı başlarında DCG, 250 milyon dolar değerinde GBTC hissesi satın alma planını duyurdu.

Grayscale’in ana şirketi, fiilen herhangi bir hisse satın almak zorunda değil. Basın bülteninde, satın alımların zamanlaması, nakit yığınının boyutu ve piyasa koşulları gibi çeşitli faktörlere bağlı olacağı belirtildi:

Hisse satın alma yetkisi, DCG’yi herhangi bir dönemde belirli sayıda hisse edinme zorunluluğu getirmez ve herhangi bir zamanda genişletilebilir, uzatılabilir, değiştirilebilir veya durdurulabilir. Hisse alımlarının fiili zamanlaması, miktarı ve değeri, tamamen mevcut nakit seviyeleri, fiyat ve geçerli piyasa koşulları dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlı olacaktır.

Negatif prim devam ediyor

Grayscale, neden bu kadar büyük bir geri alım yapmayı planladığı konusunda sessiz kalsa da, muhtemelen GBTC hisselerinin birkaç aydır negatif bir primle işlem görmesi ile ilgili olduğu konusunda bazı spekülasyonlar var.

22 Nisan’da GBTC, YCharts’tan alınan verilere göre yüzde 18,92 oranında rekor bir indirim kaydetti Yazım zamanında, prim yüzde -9,99 seviyesinde bulunuyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu