Dünyanın En Büyük Serbest Fon Yöneticisi Düzenleyicilerin Bitcoin’i Öldüreceğini Söyledi

Amerikalı Milyarder ve Dünyanın En Büyük Hegde Fonu Bridgewater Associates Müdürü Ray Dalio, Bitcoin çok başarılı olursa düzenleyicilerin onu “öldürmeye” çalışacaklarına inanıyor. Yıllar içinde Bitcoin savunucusu haline gelen Dalio, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’e sahip olduğunu ve onu Altın’a daha iyi bir alternatif olarak nitelendirdiğini açıkladı. Dalio’nun yorumları, ABD düzenleyici ortamının oldukça ısındığı bir zamanda geldi.

“Bence sonunda Bitcoin başarılı olursa onu öldürmeye çalışacaklar ve öldürecekler.”

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, kripto ekosisteminin düzenleyici bir gözetime ihtiyacı olduğu konusundaki önceki duruşunu yineledi. SEC başkanı, hem kripto topluluğundan hem de genel halktan çok sayıda eleştiriyle karşı karşıya kaldı.

Dalio, Bitcoin’in Nakit İçin İyi Bir Alternatif Olduğunu Söylüyor

Dalio, son röportajında, iki uç nokta olarak Çin ve El Salvador’a bir örnek vererek Bitcoin üzerindeki farklılıklarına değindi. BTC’nin içsel bir değeri olmamasına rağmen, başlangıçta, kullanıcı kabulü ve benimsemesiyle değer kazandığını iddia etti. Ayrıca Bitcoin’in nakit paraya iyi bir alternatif olabileceğini kanıtlayabileceğini söyledi.

“Tarihsel bir perspektifte içsel değeri olmayan ve algılanan değeri olan pek çok şey var… Bence nakite olan tüm alternatifleri ve diğer finansal varlıklara olan tüm alternatifleri değerlendirmeye değer. Bitcoin bir olasılık. Bitcoin’de belirli bir miktar param var. Bunu, zamanın testinden geçirerek, programlamanın olduğu yerden, olduğu yere getirmek inanılmaz bir başarı.”


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   BTC 41.000$'ın Üzerine Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu