Enterprise Ethereum Alliance, Blockchain Birlikte Çalışabilirliği için Test Alanı Başlattı - BTC MAGAZİN

Enterprise Ethereum Alliance, Blockchain Birlikte Çalışabilirliği için Test Alanı Başlattı

Finans ve diğer endüstrilerin Ethereum teknolojisinin özel versiyonlarını keşfettiği standartlar grubu olan Enterprise Ethereum Alliance (EEA), 2020 yılı sonuna kadar sertifikalı, markalı ve uyumlu iş kullanımları sağlamak için bir test alanı başlattı.

EEA TestNet, Ethereum çatallarının daha önce EEA tarafından belirlenen ve birbirleriyle birlikte çalışabilir olmasını sağlayacak belirli özelliklere göre standardize edilebildiği bir ön sertifika sanal havuzu olarak çalışacak. Artık Ethereum’un kurumsal sürümleri üzerinde çalışan yüzlerce şirket ve Hyperledger’in Ethereum tabanlı üyesi Besu aracılığıyla yeni bir endüstri oyuncuları grubuna katılarak standardizasyonu bir öncelik haline getiriyor.

Ethereum tabanlı istemciler ve protokoller sık ​​sık birbirleriyle temas halinde değiller. Örneğin, mega banka JPMorgan tarafından oluşturulan Ethereum’un gizlilik merkezli versiyonu olan Quorum, özel dağıtımlarda ve genel ethereum ana ağında sorunsuz bir şekilde çalışmak üzere tasarlanmış olan Hyperledger Besu ile çalışamaz.

EEA topluluk direktörü Paul DiMarzio. “Teknoloji ailelerinin başında insanlar birlikte çalışabilirlik varsayımları yapıyorlar. Ancak bu parçaları bir uygulamada bir araya getirdiğinizde işe yaramıyorlar ”dedi.

DLT test platformu Whiteblock Genesis tarafından geliştirilen test alanının başlatılması, EEA standart programını “orta aşamasına” getiriyor.

DiMarzio:

“Müşterilerin bir test ortamında ayaklarını ıslatmaya başlayabilecekleri bir yer sağlıyoruz ve daha sonra yıl sonuna doğru, bu spesifikasyonlara göre sertifikalandırma konusunda gerçek bir yetenek sunacağız. O zaman işleri gerçekten EEA sertifikalı ve markalı olarak damgalayabilir ve bir varsayımın aksine birlikte çalışabilirlik garantisine sahip olabiliriz ” 

TestNet Süresiz Olarak Var Olacak

Whiteblock CEO’su Zak Cole, EEA Test ve Sertifikasyon Çalışma Grubu başkanı olarak görev alıyor. Cole, işletmeler Ethereum topluluğuna katılmaya devam ettikçe TestNet’in süresiz olarak var olacağını söyledi.

Cole:

 “Sonlandırılmış bazı teknik özelliklerimiz olsa bile, insanlar düşük riskli bir ortamda deney yapmak isteyeceklerdir”

DiMarzio, EEA’nın test programını, Ethereum 2.0 genel blok zincirinin piyasaya sürülmesini denetleyen Ethereum Vakfı ile koordine etmesi gerektiğini, ancak EEA’nın odağının çoğunun doğrudan bir bahis kanıtı (PoS) sistemine karmaşık geçişle ilgili olmadığını söyledi. 

DiMarzio:

“EEA TestNet, üyelerin mevcut EEA spesifikasyonlarına uyan uygulamaları çalıştırması için tasarlandı. PoW ve PoS, konsensüs algoritmalarıdır ve mevcut EEA istemci spesifikasyonu, hangi spesifik konsensüs algoritmasının kullanılması gerektiğini belirlemez. PoW’dan PoS’a temel protokollerde geçiş teknik özelliklerin (ve TestNet’in) değiştirilmesi gerekip gerekmediğini belirlemek için elbette çalışma grupları tarafından değerlendirilecektir “

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu