Eski ARK Invest Analisti FED Kararı Öncesi Bitcoin İçin Tahminde Bulundu

ARK Invest’in eski lider kripto para analisti ve önde gelen kripto meraklısı Chris Burniske, piyasanın mevcut durumu hakkındaki görüşünü paylaştı.

Burniske, haftalık Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) çizelgelerine dayanarak, son haftalarda uzun süreli bir kapitülasyondan toparlanan piyasanın hala uygun bir durumda olmadığı sonucuna vardı.

Analiste göre, Bitcoin sadece 200 haftalık hareketli ortalamayı yakaladı ve bunu geçememesi kripto pazarını bir dönüm noktasında bıraktı.

Burniske, görünüşe göre sahte bir çıkış yaptığımızı ve bu yüzden bir düşüş darbesi beklememiz gerektiğini söyleyerek piyasa hakkındaki mevcut görüşlerini özetledi.

İster ayı, ister boğa olun, bu herkesin başına gelir.

FED Kararı Öncesi Piyasa Geri Çekildi

Piyasa, Fed’in kilit faiz kararının açıklanacağı ve mevcut ekonomik durumun da açıklanacağı FOMC Toplantısını bekliyor.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bu hafta çarşamba günü sona erecek para politikası toplantısında 75 baz puanlık faiz artırışına gideceği piyasada fiyatlanırken, uzmanlar 100 baz puan faiz artırımına daha az ihtimal veriyor.

Karar beklenirken Bitcoin‘de geri çekilme gerçekleşti ve yazım anında son 24 saatte %2.74 düşüşle 21.943 dolardan el değiştiriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   BTC Açık Faizi 150 Milyon Dolar Düştüğü İçin Fiyat 10K'nın Altında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu