Ethereum Dünya Devlerini Geride Bıraktı - BTC MAGAZİN

Ethereum Dünya Devlerini Geride Bıraktı

Bu sabah, ikinci büyük kripto para birimi Ethereum (ETH), büyük spot borsalarda 2.200 $ ‘a dokunan yeni bir fiyat rekoruna tanık oldu. Bu rekor, Ethereum’un toplam piyasa değerini dünya lideri şirketlerin üzerine çıkardı.

Coca-Cola, Netflix ve Adobe, Ethereum tarafından geride bırakıldı

Küresel şirketlerin, emtiaların, kripto para birimlerinin ve ETF’lerin kapitalizasyonunu izleyen analitik hizmetlere göre, Ethereum (ETH), piyasa değerine göre ilk 40 varlığa girdi.

Kaynak: CompaniesMarketCap

2.147 doların üzerindeki mevcut fiyat seviyesinde, Ether’in piyasa kapitalizasyonu (bugüne kadar çıkarılan tüm arzın net değeri) yaklaşık 247 milyar dolar olarak tahmin ediliyor.

Bu arada, Netflix’in piyasa değeri 245 milyar dolar civarında. Yazılım efsanesi Adobe 240 dolar, Coca-Cola 229 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

Dünyanın en değerli şirketi ise 2,23 trilyon dolarlık piyasa değeri ile Apple.

Sırada büyük ülkelerin GSYİH’ları var

Bitcoin (BTC) piyasa değeri, Facebook’tan yüzde 27 daha fazla olan 1.13 trilyon doların üzerinde. Son zamanlarda ABD tarafından kapsandığı üzere, lider kripto para biriminin toplu piyasa değeri, 2020’de Meksika’nın GSYİH’sinin üzerine çıktı.

Ethereum’un (ETH) net piyasa değeri de bazı büyük ülkelerin gayri safi yurtiçi hasılasından (GSYİH) daha yüksektir. Yani, IMF Dünya Ekonomik Görünümü veritabanına göre Portekiz’in 2021 için tahmini GSYİH’si 257 milyar dolar.

Aynı zamanda, Ethereum’un (ETH) piyasa değeri, Peru’nun GSYİH’sinden (225 milyar dolar) daha yüksek ve Slovakya’nın GSYİH’sinden (117 milyar dolar) iki kat daha değerli.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu