Ethereum Ortalama Gaz Kullanımı 2 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

  • Analizler, Ethereum’da ortalama gaz kullanımının iki yılın en yüksek seviyesine yükseldiğini, perakende ETH cüzdan sahiplerinin sayısının da arttığını gösteriyor.

Glassnode analitik veri sağlayıcısı son tweetinde, Ethereum blok zincirinde ortalama Gaz kullanımının arttığını ve iki yılın en yüksek seviyesine ulaştığını duyurdu.

Bununla birlikte, ETH cüzdan sahipleri ile ilgili zincir içi temeller de yükseldi.

Ethereum Ortalama Gaz Kullanımı Artıyor

Glassnode analitik veri sağlayıcısı, bugün 5 Ekim’de Ethereum’daki ortalama gaz kullanımının iki yılın en yüksek seviyesine ulaştığını açıkladı.

Burada elde edilen rekor, 17 Eylül’de gösterilen aynı dönemin en yüksek seviyesi, 41.866.375 ile aynı oldu.

Bu metrik, Ethereum ağında, DeFi’deki büyük işlem sıçramasından kaynaklanabilecek yüksek bir etkinliğin göstergesidir. Bunlar çoğunlukla, kullanıcılar ETH’lerini Ethereum tabanlı merkezi olmayan platformlarda kilitlediklerinde, ERC20 tokenleri almak ve bunlara yatırım yapmak veya ticaret yapmak yada sadece stake etme yüzdeleri almak için yapılan “yield farming” ile ilgilidir.

Son zamanların en popüler DeFi platformlarından biri Uniswap’dır.

16 Eylül’de, borsa, yeni piyasaya sürülen UNI tokeninin büyük bir dağıtımını duyurdu ve bu, ETH madenci ücretlerini sadece bir saatte, 1 milyon dolara çıkardı.

Ayrıca, ETH gaz ücreti yaklaşık 5,66$ olan, 700 Gwei’ye yükselmişti.

Zincir İçindeki ETH Cüzdan Verileri Yeni ATH’ye Ulaştı

Glassnode tarafından paylaşılan veriler, sıfır olmayan ETH cüzdanları ve 0.01 ETH ve 0.1 ETH içeren, ETH cüzdan sahiplerinin miktarının önemli ölçüde arttığını ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını da gösterdi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Santiment: Yatırımcıların İlgisi Ethereum'dan Bitcoin'e Kayıyor

İlk ikisinin metrik değeri 4 Ekim’den bu yana yaklaşık bin adres artış gösterdi.

https://twitter.com/glassnodealerts/status/1312954554649055232?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1312954554649055232%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2Fethereum-eth-median-gas-usage-hits-2-year-high-analysis

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu