Ethereum'un Sermaye Akışı 7 Milyar Dolara Ulaştı - BTC MAGAZİN

Ethereum’un Sermaye Akışı 7 Milyar Dolara Ulaştı

  • Glassnode ajansı, Ethereum’un toplam güvenlik harcamaları metriğinin 7 milyar dolara ulaştığını, diğer ETH zincir temellerinin de iyileştiğini bildirdi.

Glassnode analiz sağlayıcısı, Ethereum‘a yapılan toplam sermaye akışının 7.000.000.000$’a ulaştığını gösteren bir grafik paylaştı.

Ethereum’un “Thermocap” Değeri 7 Milyar Dolara Ulaştı

Glassnode analistleri, Ethereum’un Toplam Güvenlik Harcamaları metriğinin (“Thermocap” olarak da bilinir) 7 milyar dolara yükseldiğini açıkladı.

“Thermocap”, açıkladıkları gibi, yeni bloklar bulmak için madencilere ödenen toplam ödül miktarıdır ve Ethereum’a gerçek sermaye akışı miktarını ölçmek için kullanılabilir.

Grafikte, eğri Mayıs 2017’den bu yana katlanarak artıyor ve Kasım 2018 ve Temmuz 2019’da bir kez daha yükseliyor.

Yorum dizisindeki bazı kişiler, metriğin tamamen Ethereum ağı tarafından üretilen nakit akışı ile ilgili olduğunu belirten Glassnode ile aynı fikirde değil.

ETH Cüzdan Temelleri Gelişiyor

Glassnode ayrıca sıfır olmayan adres miktarının tüm zamanların en yüksek seviyesi 44.760.845’e ulaştığını da paylaştı.

Glassnode tarafından bildirildiği üzere +0.1 coin tutan ETH cüzdanlarının sayısında da bir artış kaydedildi; 3.202.197’ye yükselmiştir.

Şimdi, ETH 392$ seviyesine ulaştığından ve büyük Ethereum 2.0 yükseltmesinin başlaması daha da yaklaşıp daha gerçek oluyor, yeni yatırımcılar ve kullanıcılar pazara giriyor.

Ethereum 2.0’ın Ağa Bir Destek Vermesi Bekleniyor

Daha önce, Btcmagazin, analistlerin ETH 2.0 uygulamasının Ethereum’un performansını bir bütün olarak iyileştirmesini beklediğini bildirdi.

Diğer iyileştirmelerin yanı sıra, en önemli gelişmelerden biri, şu anda kullanmakta olduğu çalışma kanıtından (proof-of-work), ağın, hisse kanıtı (proof-of-stake) konsensüs protokolüne geçişidir.

Ayrıca ETH 2.0 uygulandıktan sonra ölçeklenebilirlik sorununun çözülmesi beklenmektedir. Ethereum madencilere daha az bağımlı olacağından, ağ tıkanması olasılığı çok daha düşük olmalıdır. Ağdaki veriler “staking” yoluyla işleneceğinden kademeli olarak madenciler, tamamen dışarı itilebilirler.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu