Facebook Kendi Kripto Para Birimiyle Çok Daha Fazla Büyüyebilir - BTC MAGAZİN

Facebook Kendi Kripto Para Birimiyle Çok Daha Fazla Büyüyebilir

CNBC’nin 11 Mart’ta yayınlanan haberine göre, Facebook’un kendi kripto para birimi, eğer piyasaya sürülürse, şirkete 2021’e kadar 19 milyar dolar ek gelir sağlayabilir.

Barclays internet analisti Ross Sandler, kripto para biriminin Facebook için yeni bir gelir akışı oluşturabileceğini ve geçen yıl bir dizi yüksek profilli skandalın ortasında toplanan hisse fiyatına yardımcı olacağını belirtti.

Sandler, tahminde, kripto temelli gelir seçeneğinin, reklam içermeyen herhangi bir gelir akışının Facebook’un hissedarları tarafından iyi algılanabileceğini vurgulayarak, şirketin anlatımının bu aşamasında şiddetle ihtiyaç duyulan bir şey olduğunu belirtti. Sandler, yeni madeni para için gelir tahmininin 3 milyar dolar olduğunu söyledi.

Facebook kredileri

Barclays analisti, Facebook’un bugünkü kripto para birimlerine benzeyen orijinal ödeme projesini hatırladı. Kaliforniya merkezli firma The Menlo Park tarafından 2010 yılında geliştirilen “Facebook kredileri”, kullanıcıların bu kredileri yerel para birimleri kullanarak ön ödemelerini ve uygulama içi satın alımlar için kullanmalarını sağlayan sanal bir para birimini temsil ediyordu.

Sandler, Facebook’un fiat para birimleri ile olası yeni kripto para birimi arasındaki değişim maliyetlerini taşıyacağını ve bunun da işletmenin karlılığını azaltabileceğini belirtti.

Barclays’den yapılan atıf analizinden Sandler, Facebook Coin ‘in 2010 yılındaki ilk versiyonunun, mikro ödemeler ve eşler arası (p2p) para transferi için tek bir para olarak kullanılabileceğini belirtti.”

Sandler ayrıca, projenin kapsamını değerlendirdi ve bunun Facebook’un önceki hedeflerinden daha büyük olduğunu belirtti. Analist, eski ödeme operatörü PayPal’ın eski başkanı olan Facebook’un blok zinciri ve kripto ekibinin lideri David Marcus’a dikkat çekti. Sandler ayrıca, Facebook’un kısa süre önce Blockchain startup olan Chainspace’ten bir dizi çalışanı işe aldığını belirtti.

Facebook’un Aralık 2018’de kendi şifresini geliştiren bir Bloomberg raporunu takiben, New York Times (NYT), sosyal medya devinin “Bitcoin’in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu”, çok gizli bir kripto projesi yayınladığını iddia eden başka bir makale yayınladı. NYT’ye göre, 50 yeni çalışan, Facebook’un tam sahip olduğu üç uygulamayı (WhatsApp, Facebook Messenger ve Instagram) dahil edecek bir stabilcoin geliştirmek için çalışıyor.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu