Foreks Piyasasında Kripto Paralarla İşlem Yapmanın Avantajları Nedir? - BTC MAGAZİN

Foreks Piyasasında Kripto Paralarla İşlem Yapmanın Avantajları Nedir?

Kripto para yatırımcıları başta çift yönlü işlem avantajı olmak üzere, kaldıraç sistemi ve analiz desteği gibi faydalar sebebiyle yatırımlarını kripto borsası yerine foreks piyasasında değerlendirmeyi tercih ediyor. Son yıllarda yükselen kaldıraçlı piyasalarda kripto paralarla işlem trendi 2020’de de yükselmeye devam ediyor. Günümüzde 1700’ün üzerinde kripto para foreks piyasalarında işlem görüyor. Bu kripto paraların içinde öne çıkanlar Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP). Türkiye’nin en çok işlem yapılan aracı kurumu olan BalansFX’te bu kripto paralar ile yerli ve yabancı yatırımcılar güvenle işlemlerini sürdürmektedir.

Çift Yönlü İşlem Olanağı Kripto Yatırımcılara Nasıl Fayda Sağlar?

Kripto para borsasında sahip olduğunuz paranın değeri düşerken stresle beklemeye son! Foreks piyasalarının sunduğu çift yönlü işlem yapabilme imkanı sayesinde yatırım yaptığınız kripto paranın değeri hem düşerken hem de yükselirken kar elde edebilirsiniz. Foreks piyasasında tüm enstrümanlarla olduğu gibi kripto paralarla da hem alış hem satış yönünde işlem yapmak mümkündür. Örneğin Btc sahibi bir yatırımcı, Btc’nin piyasa değeri düşerken satış yönünde işlem açarak kazanmaya devam edebilir. Kripto para borsasında olduğu gibi pozisyonda kalıp Btc’nin tekrar yükselmesini beklemek yerine BalansFX gibi güvenilir ve hızlı bir firma ile 0.1 saniye gibi kısa bir sürede işleminizin yönünü değiştirebilir ve piyasadaki anlık hareketlilikleri avantaja çevirebilirsiniz.

Kaldıraçlı Piyasalarda Kripto Paralarla İşlem Yapmanın Getirisi Nedir?

Foreks piyasası yatırımcılarına kripto borsalarda olmayan “Kaldıraç” özelliğini sunuyor. Kaldıraç sayesinde daha düşük teminatlar ile daha büyük pozisyonlar açmak mümkün. Kripto paralarla işlem yapan yatırımcılar için özellikle BalansFX’in sunmuş olduğu kaldıraç oranı oldukça avantajlı. Yatırımcılar, BalansFX aracılığıyla kripto paralarla gerçekleştirdikleri işlemlerde 1:5 oranında kaldıraç kullanabilmektedirler. Örneğin, 1.000 TL Teminat ile 5.000 TL değerinde BTC işlemi açabilir ve kazancınızı %500 oranında arttırabilirsiniz.

MT5 Platformu Üzerinden Kripto Paralarla İşlem Yapmanın Avantajları Nedir?

Kripto paralarla işlem yapmak isteyen yatırımcılar için MetaTrader5 platformu oldukça büyük avantajlar sunmaktadır. MT5 üzerinden pozisyon açan kripto yatırımcılar “Kar Al” ve “Zarar Dudur” olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz “Take Profit”, “Stop Loss” noktaları belirleyerek risklerini kontrol altında tutabilirler. MT5’in bu özelliğini kullanan yatırımcılar bu sayede sürekli platform başında oturmaktan da kurtulmuş oluyor. Foreks piyasasında MT5 platformu üzerinden yatırımınızın çerçevesini önceden çizebilir ve riskinizi 24 saat platformu kontrol etmeden de yönetebilirsiniz. Bu sayede uygulamanın başında geçireceğiniz zamanı azaltıp yatırımlarınızı güvence altına alabilirsiniz.

Ayrıca yatırımcılar Mt5 platformu üzerinden kripto paralarla işlem yaparken uygulamanın grafik bölümünden piyasanın seyri hakkında bilgi edinip, nasıl yön alacağı hakkında tahminde bulunabiliyorlar. BalansFX MetaTrader platformunun en yeni sürümü olan MT5’i kullanan firmalardan biri olup, yatırımcılarına en hızlı ve etkili şekilde işlem yapma ve yatırımlarını katlayarak çoğaltma imkanı sunuyor.

Foreks Piyasalarında Analiz Desteği Nasıl Sağlanır?

BalansFX gibi köklü ve başarılı firmaların profesyonel finansal analiz ekipleri bulunur. Özel eğitim ve yüksek deneyim sahibi olan bu ekipler haftanın 5 günü 24 saat boyunca telefonun ucunda yatırımcılara destek olmak için hazır bulunur. Her sabah yatırımcılarla günlük bültenler ve piyasa analizleri paylaşılır. Böylelikle yatırımcılar güne başladıkları zaman piyasada yaşanan tüm gelişmelerden haberdar oluyor ve yatırım stratejilerini çok daha iyi kurgulayabiliyorlar.

Ayrıca her yatırımcıya özel olarak atanan analist, yatırımcısının şartları dahilinde en iyi seçenekler hakkında kendisini bilgilendirir. Kripto para yatırımcıları, piyasa hakkında bilgi taleplerini müşteri temsilcilerine ulaşarak karşılar ve sorularına hızlı yanıtlar alarak işlemlerine en doğru şekilde devam ederler.

Yatırımcılar Kripto Para İşlemlerinde Neden BalansFX’i Tercih Etmeli?

Kripto para işlemlerini kripto borsalarda yapmak yerine foreks araci kurumlarını tercih eden yatırımcılar kripto paralar dışında dilerlerse çok geniş bir ürün yelpazesinde işlem yapma fırsatı yakalıyor. BalansFX fiat döviz çiftleri, emtialar (altın, petrol, gümüş, doğalgaz vb), endexler (DE 30 gibi) üzerinde işlem yapma olanağı sunuyor.

Foreks piyasasında sunulan kampanyaları ve avantajları göz önünde bulundurduğumuzda BalansFX oldukça rekabetçi. Firma ilk yatırım için %40 oranında bonus imkanı sunuyor. Bir kripto para yatırımcısı olarak $1.000 ilk yatırımınız platform üzerine $1.400 olarak yansıyor ve bu şekilde işlemlerinize devam edebiliyorsunuz. BalansFX 500 USD kayıp karşılama kampanyası ile yeni hesap açan yatırımcılara büyük destek sağlıyor. Bunların dışında gerçekleştirdiği farklı bonus kampanyaları, sunduğu çeşitli hediye ve ödül sistemleriyle BalansFX Türkiye’de hizmet vermeye başladığı günden bu yana yatırımcı psikolojisini ve ihtiyaçlarını en iyi anlayan firma olarak rakipleri arasından kolaylıkla öne çıkmayı başarmış bir kurum.

Kripto paralarla yapılan işlemlerde BalansFX’i diğer aracı kurumlardan ayıran en önemli özellik ise şüphesiz STP (Straight Through Processing) usulü ile çalışıyor olması. Yani BalansFX yatırımcılarının açmış olduğu işlemleri daha büyük fiyat sağlayıcılara yansıtıyor. Bu sebep ile yatırımcılarının kaybı aynı zamanda firmanın kaybı anlamına geliyor. İşte tam da bu yüzden BalansFX yatırımcılarının kar elde etmesi için onlara her türlü desteği sağlayıp bu yolda beraber yürüyor. Bilindiği üzere günümüzde hizmet veren foreks şirketlerinin neredeyse tamamı hazine usulü çalışmakta ve yatırımcıların kaybından kar sağlamaktadırlar. BalansFX ise karını yatırımcılarının açtığı işlemlerdeki makas aralığından sağlıyor. Yatırımcıların piyasa koşulları içerisinde kazanması firma lehine olduğu için BalansFX yatırımcılarının kazanan tarafta olması için çalışıyor.

Firmanın öne çıktığı bir diğer konu ise para çekim hızı. Pozisyonunuzu kapatıp paranızın bir kısmını veya tamamını çekmek istediğiniz takdirde BalansFX maksimum 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde paranızı hesabınıza yatırıyor. Bu yüzden BalansFX piyasadaki en güvenilir foreks kurumu olarak ilk sırada yerini almış durumda.

Kripto para yatırımcısıysanız veya kripto paralarla işlem yapmayı düşünüyorsanız bugün BalansFX’te hesap açın ve kazanmaya başlayın!… Buradaki linke tıklayın

Sponsorlu makalelerimiz tanıtım amaçlı yazılmaktadır. Btc Magazin, makalelerde adı geçen şirket, ürün, kişi ve hizmetten sorumlu değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu