Goldman Sachs, Bitcoin'e Karşı Ethereum'u Destekliyor - BTC MAGAZİN

Goldman Sachs, Bitcoin’e Karşı Ethereum’u Destekliyor

Yatırım bankası Goldman Sachs’ın yeni bir raporu internete sızdırıldı. İçinde araştırmacılar tarafından çarpıcı bir iddia vardı. Bankaya göre, Ethereum en iyi değer deposu olmak için Bitcoin’i geçecek. 41 sayfalık raporun başlığı, Kripto: Yeni Bir Varlık Sınıfı mı? 

Bunun bir kısmı ParaFi Capital’in Genel Ortağı Santiago Roel Santos tarafından Twitter’da paylaşıldı.

Bitcoin’in bir değer deposu olarak en güçlü argümanı, kıtlığıdır. Sınırlı arzı ve yüksek oranda benimsenmesi nedeniyle bu, onu ideal bir değer deposu olarak belirlemeye devam edecektir. Ancak ikinci en büyük kripto para birimi genişliyor ve kolayca en büyük ekosistemi yarattı. Özellikle Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ile hakimiyet oluşturdu. Benzer şekilde, NFT’ler ekosistemde son birkaç yılda ağın büyümesini artıran önemli bir gelişme oldu.

Çoğu merkezi olmayan finans (DeFi) uygulaması Ethereum ağı üzerine inşa ediliyor ve günümüzde çoğu NFT, Ether kullanılarak satın alınıyor. Ether’e karşı Bitcoin’deki daha fazla işlem sayısı bu hakimiyeti yansıtıyor.

Ethereum etrafındaki tüm gelişmeler nedeniyle, araştırmacılar gelecekte Ethereum’a Bitcoin‘den daha yüksek bir talep olacağını tahmin ediyor. Araştırmacılar, değer saklama başarısını kıtlığın değil, talebin getirdiğini belirtiyor.

Ethereum Bitcoin’i geçecek

Lark Davis de dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli kripto lideri benzer bir tahminde bulundu. Ethereum ekosisteminin son birkaç yılda gösterdiği hızlı büyüme, piyasaya şok dalgaları gönderdi. Ancak, yüksek işlem ücretleri ve ölçeklendirme sorunları Ethereum’un başarısı önünde hala engel teşkil ediyor. Etheruem 2.0’ın piyasaya sürülmesinin, bu sorunu çözmesi bekleniyor ve Ethereum’un Bitcoin’i geride bırakmasına çok az şey kalacağı iddia ediliyor.

Fiyatlar açısından, Ethereum, kendisi ile 3. sıradaki Tether (USDT) arasında iki kattan fazla piyasa değeri farkı belirleyerek altcoinlerden uzaklaşmayı başardı. Ethereum bunu, Binance Smart Chain gibi rakip blok zincirleri ve hakimiyetini kaybetmesine neden olan ölçek ve yüksek gaz ücretleri ile mücadele ederken başardı.

İki dijital varlık son birkaç haftadır mücadele ediyor. Her ikisi de yılın başlarında belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesinden uzaklaştı. 

Ethereum 2.500 dolarlık bölgede işlem görüyor ve 4.300 dolarlık ATH değerinin yüzde 30’dan fazla altında. Bitcoin‘e gelince, 65.000 dolarlık ATH’sini neredeyse yarıya indirdi. 


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu